Popüler Şırnak Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Şırnak Araç Kiralama Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Şırnak Hakkında


Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri arasında yer alan Şırnak, Nuh’un Gemisi’nin oturduğu söylenen Cudi Dağı’nın eteklerine kurulmuş bir şehir. Nuh Tufanı’ndan sonra bölge topraklarının verimli hale gelmesiyle çok sayıda medeniyet ve imparatorluk burada yaşamayı tercih etmiştir. Cudi Dağı Dışında Cizre Ulu Cami ve Finik Ören Yeri de şehri ziyaretiniz esnasında muhakkak gezmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Bilet Dükkanı üzerinden en uygun Şırnak uçak bileti alanlar yine en avantajlı fiyatlara dilediği aracı kiralayabilir ve konforlu bir ulaşımın tadını çıkarabilir. 

Şırnak Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan Şırnak, 2013 yılında Şerafettin Elçi Havalimanı’nın bölgeye açılmasıyla da yalnızca yakın bölgelerden değil, aynı zamanda ülkemizin dört bir yanından gelen turistlerin de ilgi odağı olmayı başarmıştır. Şırnak seyahatleri boyunca şehir içi ulaşımlarını daha rahat bir şekilde sağlamak isteyen tatil severler Şırnak araç kiralama işlemi yapabilirler. 

En uygun fiyatlara Şırnak araç kiralama işlemi yapmak için Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret edebilir, Bilet Dükkanı’nın sağlayacağı kampanya, imkan ve indirimlerden faydalanabilirsiniz. Şırnak araç kiralama işleminizin yanı sıra, Bilet Dükkanı’nda Şırnak uçak bileti, otel ve özel transfer araç rezervasyonlarınızı da yapabilir, ödemenizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle Bilet Dükkanı web sitesi ana sayfasından Araç Kiralama kısmına tıklamalı ve Şırnak’ta kiralamak istediğiniz aracı hangi noktadan teslim alacaksanız bilgisini doğru bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. 
  • Aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihin bilgisini günü ve saatiyle birlikte girdikten sonra, bir sonraki sayfada karşınıza size uygun ve kiralanabilir araçların listesi çıkacak. 
  • Farklı araç kiralama şirketlerine ait araçların farklı marka, model, segment, yakıt tipi, vites, renk ve büyüklüğe göre sıralandığı listeden bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı kiralayabilir, Şırnak seyahatinize güvenli bir şekilde devam edebilirsiniz. 
  • Kiralayacağınız aracı seçtikten sonra önce ad, soyad, telefon, e-posta adresi, ev adresi gibi kişisel bilgilerinizi ve sonrasında ödeme bilgilerinizi girmeniz istenecektir. 
  • Ödemeyi kredi kartı ya da banka kartınızla yapabilirsiniz. 
  • Kişisel bilgiler kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize rezervasyon bilgileriniz işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra, e-faturanız ise 7 iş günü içinde gönderilecektir.

Bilet Dükkanı üzerinden tüm bu adımları hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Şırnak araç kiralama işlemi yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle, aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihe, saate ve noktaya dikkat etmelisiniz. Eğer aracı teslim ederken geç teslim ederseniz ya da daha önce belirtmiş olduğunuz teslim noktasından farklı bir yere teslim ederseniz tarafınızdan cezai işlem ücreti kesilecektir. Kiralayacağınız aracı teslim ederken, teslim aldığınız noktayla aynı yere teslim etme zorunluluğunuz yok. 

Şırnak araç kiralama işlemi için konuşacak olursak, kiralayacağınız aracı Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan teslim alacaksınız ama aracı Şırnak şehir merkezine teslim etmek istiyorsunuz. Rezervasyonunuzun ilk aşamasında “farklı yere teslim edeceğim” kutucuğunu işaretleyebilir ve bu sayede aracı Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na bırakmış olmazsınız. Tatilinizi sizler için kolaylaştırmak misyonuyla sektörde varlığını koruyan Bilet Dükkanı’nın araç kiralama işlemi yaptıktan sonra, rezervasyon bilgilerinizi aracı kiraladığınız firmaya göstermeniz yeterli olacaktır.

Şırnak Araç Kiralama Şartları Neler?


Şırnak araç kiralama işlemi yapmayı düşündüğünüz araç kiralama şirketi, sürücünün yaşına dikkat ediyor olabilir. Bazı firmalar aracı kiralayıp kullanacak olan sürücünün yaşının en az 24 – 25 olmasını talep ediyor. Bunun net bilgisini merak ediyorsanız, farklı araç kiralama şirketlerinin araçlarını listelerken araba fotoğraflarının altında görebilirsiniz. Ayrıca Şırnak’taki pek çok araç kiralama şirketi, aracı kullanacak sürücünün en az iki yıllık ehliyeti olmasını bekliyor. İki yıldan az süredir ehliyeti olan sürücüler stajyer sürücü konumundadır. Araç kiralama firmaları da stajyer sürücünün araç kiralamasını genelde kabul etmemektedir.

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?


Şırnak araç kiralama işlemi yapmak için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Sürücünün geçerli bir ehliyeti olmasına dikkat edilmeli
  2. Yeni tip T.C. kimlik kartı olmayan vatandaşlar nüfus cüzdanlarıyla da başvurabilirler. Çoğu durumda nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı yerine geçen pasaportla da araç kiralama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  3. İkametgah ve iletişim bilgileri
  4. Aracı kullanacak olan sürücünün imzası

Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra dilediğimiz şekilde araç kiralayabilirsiniz. 

Kiraladığım Araçla Kaza Yaptım Ne Yapmalıyım?


Şırnak araç kiralama işlemi yaparken aracın sigortası da yapıldığı için hasar kasko tarafından karşılanmaktadır. Kazada hangi taraf kusurluysa o tarafın trafik sigortasından kasko bedeli temin edilir. Ayrıca kiralık aracın değer kaybetme gibi bir durumu olursa da kaybın tamamı sigorta firması tarafından karşılanır.

Araç Kiralamak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Şırnak araç kiralama işlemi yapmak için sürücü findeks notunun en az 1500 olması bekleniyor.