Alanya - İstanbul Uçuş Bilgileri

774,44 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
559 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
41 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 17ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 18ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 20ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz Alanya - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Alanya
Gazipaşa - Alanya Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL774
Pegasus
Alanya
Gazipaşa-Alanya Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL939
Sıkça Sorulan Sorular
Alanya İstanbul arası hava yolu ile 41 dakika sürmektedir.
Alanya İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Gazipaşa - Alanya Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Alanya İstanbul en ucuz uçak bileti 774,44 TL’den başlamaktadır.
Alanya İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Gazipaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım
İstanbul’da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Gezilecek Saraylar
İstanbul’da Alışveriş

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü, tarihin en büyük imparatorluklarına başkent olması ve şahsına münhasır bir güzelliğinin olmasıyla İstanbul herkesin mutlaka en azından bir gez gitmesi gereken yerler arasındadır. Türkiye’nin en popüler şehri olan İstanbul’u kısa bir gezi ile bitirmek mümkün olmasa da birkaç günlük seyahatte önemli pek çok yerini gezebilirsiniz. Alanya’dan kalkıp İstanbul’a bir gezi planlamak istiyorsanız işe Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyata Alanya İstanbul uçak bileti alarak başlayabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan İstanbul’da gezilecek yerler, saraylar ve İstanbul’da alışveriş yapılacak yerlerle ilgili bilgiler verdiğimiz İstanbul hakkındaki rehber yazıyı okuyarak İstanbul’da yapılacaklar ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Gazipaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan Gazipaşa Havalimanı, Alanya’nın 45 km uzağında konumlanmaktadır. Gazipaşa Havalimanı’na nasıl gidilir sizler için anlattık.

Gazipaşa Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Alanya merkezinden havalimanına gitmek isteyenler için her gün 03.00-20.00 arasında, Havaş otobüsleri Alanya Otogar Petrol Ofisi önünden hareket etmektedir. Alanya’dan havalimanına yolculuk yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Gazipaşa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Alanya’da bulunduğunuz yerden direkt olarak Gazipaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Anadolu Yakası'nda Sabiha Gökçen Havalimanı ve Avrupa Yakası'nda İstanbul Havalimanı olmak üzere iki adet havalimanı bulunmaktadır. İstanbul havalimanlarından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok yol mevcuttur.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaist ile Ulaşım


İstanbul’da toplam 150 bölgeye ulaşım hizmeti veren Havaist’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gelen yolcu kapısından hareket eden otobüsler uçak seferlerine göre her yarım saatte bir kalkmaktadır. 12 farklı otobüs hattıyla Avrupa ve Anadolu Yakası'nda birçok yere bu otobüslerle gidebilirsiniz. Havaist otobüslerinin İST-1 Yenikapı, İST-2 Beylikdüzü, İST-3 Esenler Otogarı, İST-4 Bakırköy, İST-4G Güneşli, İST-5 Beşiktaş, İST-7 Kadıköy, İST-8 Pendik, İST-15 Bahçeşehir-Avcılar, İST-17 Halkalı, İST-19 Taksim ve İST-20 Sultanahmet hatlarından birine binerek şehir içinde 1-2 saatte istediğiniz yere gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İETT Otobüsleriyle Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan şehirde 7 noktaya İETT otobüs hizmetiyle daha hesaplı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. İETT otobüslerinin H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı, H-4 Atatürk Havalimanı, H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman/Sarıyer, H-9 Cevizlibağ hatlarıyla ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da gitmek istediğiniz yere direkt olarak rahat bir ulaşım gerçekleştirmek için 7/24 hizmet veren taksileri tercih edebilirsiniz. Ancak taksi ile ulaşım diğer seçeneklerden çok daha pahalıdır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle kalabalık gruplar halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisi, sizi havalimanından direkt olarak gitmek istediğiniz yere götürmektedir. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Shuttle Servis ile Ulaşım


Özellikle grup halinde seyahat edenlere tavsiye edeceğimiz Shuttle servisler ile şehir içinde direkt olarak gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Gelen yolcu katındaki İstanbul Welcome Cart standına giderek Shuttle servis hizmeti satın alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul’da geçireceğiniz süre içinde her yere daha rahat bir şekilde ulaşım sağlamak, toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla kısıtlanmamak istiyorsanız havalimanında araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden ister önceden Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaparak isterseniz de havalimanına indikten sonra içerisindeki araç kiralama ofislerine giderek aracınızı kiralayabilirsiniz.  Alanya uçuşunuzdan birkaç saat önce aracı aynı ofise teslim edebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Toplam 10 farklı hatta çalışan otobüslerle havalimanından şehrin birçok yerine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bu otobüs hatları: E3 4. Levent, E9 Bostancı, E10 Kurtköy-Kadıköy, E11 Kadıköy, 16S Metrobüs Uzunçayır, MR60 Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu, 132H Pendik YHT, 131C Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro ve 122H Yenişehir-4. Levent şeklindedir. Ayrıca havalimanından kalkan Pendik YHT otobüslerine binerek Gebze-Halkalı tren hattına veya Kadıköy’den Pendik’e kadar giden minibüslere geçiş yapabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havabus ile Ulaşım


Havabus otobüsleri, belediye otobüslerine nazaran daha konforlu bir yolculuk sağlamaktadır. Gelen yolcu çıkışından, uçak iniş saatlerine göre kalkan otobüsler Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e ulaşım sağlamaktadır. Havabus ile bu güzergahlara yapacağınız yolculuklar sırasıyla 45 dakika, 1 saat ve 1 saat 30 dakika sürebilmektedir, ancak trafiğe göre bu süreler değişkenlik gösterebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanından şehrin gitmek istediğiniz yerine direkt ve hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksileri tercih edebilirsiniz. Taksiye binmeden önce şoföre gideceğiniz yere ücretin ne kadar tutacağını sormanızı tavsiye ederiz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle kalabalık gruplar halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisi, sizi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt olarak gitmek istediğiniz yere götürmektedir. Özel transfer servisinden en iyi şekilde hizmet almak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul’da geçireceğiniz süre içinde her yere daha rahat bir şekilde ulaşım sağlamak, toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla kısıtlanmamak istiyorsanız Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden ister önceden Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaparak isterseniz de havalimanına indikten sonra buradaki araç kiralama ofislerine giderek aracınızı kiralayabilirsiniz.  Alanya uçağınızın kalkışından birkaç saat önce aracı aynı ofise teslim edebilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler


Her yanı tarih kokan İstanbul’u kısa bir geziyle bitirmek mümkün olmasa da başlıca İstanbul’da gezmeniz gereken yerleri tanıttık.

Ayasofya Camii


Roma döneminde kilise olarak inşa ettirilen Ayasofya İstanbul’un fethi ile camiye dönüştürülmüş, 1935 yılında da müze yapılmıştır. Ancak Ayasofya Camii 2020’den beri tekrardan ibadete açık olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Sultan Ahmet Camii


İngilizce adıyla “Blue Mosque” olarak bilinen Sultan Ahmet Camii’nin bu adı almasının sebebi içerisinde 21.043 adet masmavi İznik çinisinin bulunuyor olmasıdır. İstanbul’un en büyük yapılarından olan cami ziyarete açık bulunmaktadır.

Yerebatan Sarnıcı


Bizans Dönemi’nde, 532 yılında halkın su ihtiyacını karşılamak için yapılan Yerebatan Sarnıcı’nın en merak uyandıran özelliklerinden bir tanesi de içerisinde bulunan Medusa Başı heykelidir.

Galata Kulesi


İstanbul’un en dikkat çeken noktalarından biri olan ve yapıldığı dönemde gözetleme kulesi olarak kullanılan Galata Kulesi, günümüzdeki şeklini 1340 yılında almıştır. Kuleyle ilgili yaygın bilinen rivayete göre kulenin tepesine ilk kez kiminle çıkarsanız o kişiyle evlenirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Saraylar


Bizans ve Osmanlı’nın başkenti olan İstanbul’da tarih boyunca birbirinden güzel ve etkileyici mimarilere sahip çok sayıda saray inşa edilmiştir. İstanbul’da gezilecek sarayları sizler için tanıttık.

Dolmabahçe Sarayı: Beşiktaş’ta bulunan saray 1855 yılında 1. Abdülmecit döneminde inşa edilmiştir. Dolmabahçe Sarayı daha çok Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olarak tanınmaktadır.

Topkapı Sarayı: Tarihi Yarımada’da bulunan Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmet Tarafından 1460-1478 yılları arasında inşa ettirilmiştir. Osmanlı’nın yönetim merkezi olarak kullanılmış olan sarayın içerisinde gezilecek pek çok yer bulunmaktadır.

Beylerbeyi Sarayı: Osmanlı’nın son zamanlarında padişahların yazlık olarak kullandığı Beylerbeyi Sarayı 1861 yılında Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilmiştir. Harika bir boğaz manzarasına sahip olan sarayda dilerseniz sabah kahvaltınızı da yapabilirsiniz.

Çırağan Sarayı: Taş işçiliğinin en güzel örneklerinden olan Çırağan Sarayı 1871 yılında Abdülaziz tarafından tamamlatılmıştır. Günümüzde balo ve düğün gibi pek çok aktivitenin gerçekleştirildiği sarayın yan tarafına da Kempinski otel işletmeciliğinde bir konaklama servisi kurulmuştur.

Adile Sultan Sarayı: Sultan Abdülmecit’in kardeşi Adile Sultan’a hediye olarak 1858 yılında Salkis Baylan tarafından inşa ettirilmiş olan sarayda günümüzde çeşitli davetler verebilir, sabah ve akşam yemeği yiyebilirsiniz.

İstanbul’da Alışveriş


Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan kozmopolit şehir İstanbul’da alışveriş yapacağınız tarihi ya da modern pek çok nokta bulunmaktadır. İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında İstiklal Caddesi üzerindeki mağazalar ve pasajlar, Eminönü’nde meşhur Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı, modern ve lüks mağazalarıyla Nişantaşı, retro dükkanlarıyla Balat, butik mağazalarıyla ilgi gören Kadıköy ve Moda sokakları ve bunların yanı sıra İstanbul’da bulunan sayısız alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz.