Popüler Kayseri Erkilet Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri ilinin hava yolu ulaşımını sağlayan Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR), adını aldığı Erkilet semtinde bulunmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ticaret ve sanayi merkezi olarak bilinen Kayseri’ye hem kültür hem de iş turizmi yapılmaktadır. 1998 yılından beri faaliyet gösteren Kayseri Erkilet Havalimanı, yurtiçi uçlar ve çeşitli, sezonluk yurtdışı uçuşlar düzenleyerek şehirdekilere hava yolu ulaşım hizmeti vermektedir. 

Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine çeşitli toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilir ya da Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak hem havalimanından şehir merkezine hem de Kayseri’de geçireceğiniz süre boyunca her yere konforlu bir ulaşımı garantileyebilirsiniz. Kayseri’ye geldiğinizde bir araç kiralayıp dilediğiniz her yere ulaşım kısıtlaması olmadan seyahat etmek istiyorsanız ve Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama nasıl yapılır bilmiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. 

Kayseri Erkilet Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Bilet Dükkanı olarak sizler için hazırladığımız rehber yazıda Kayseri Erkilet Havalimanı’nda araç kiralama ile ilgili en detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Havalimanında araç kiralamak için 2 farklı yol izleyebilirsiniz. İlk olarak havalimanına iniş yaptıktan sonra burada hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek yardım alabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Kayseri’ye doğru yola çıkmadan önce sitemiz üzerinden araç kiralama rezervasyonu yaparak daha siz Kayseri’ye ulaşmadan istediğiniz aracı adınıza ayırttırmaktır. 

Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak en ucuz fiyata Kayseri Erkilet Havalimanı’nda araç kiralayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak sitemizden araç kiralama rezervasyonu yapmanız gerekmektedir. Sitemizde istediğiniz, konum, tarih ve saatler arasında müsait olan araçlar arasından istek ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan bir aracı seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Sırada sizden kişisel bilgileriniz ile ilgili alanı eksiksiz bir biçimde doldurmanız beklenmektedir. Daha sonrasında ise fatura ve ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. 

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tüm aşamaları tamamlandıktan sonra araç kiralama işleminiz tamamlanacak ve kontratınız oluşturulacaktır. Faturanız en geç 7 iş günü içerisinde tercihinize göre posta ya da e-posta yoluyla tarafınıza ulaştırılacaktır. Kayseri Erkilet Havalimanı’na indikten sonra sözleşme yaptığınız araç kiralama şirketinin ofisine gidip faturanızı göstererek aracınızı teslim alabilirsiniz. Gezinizin sonuna geldiğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle aracı teslim ederken en başta belirttiğiniz konuma, belirttiğiniz tarih ve saatlerde götürmeniz önemlidir. Kiraladığınız aracı belirttiğiniz tarih ve saatten geç götürmeniz durumunda ilgili araç kiralama şirketi sizden ek ücret talep edecektir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Araç Kiralama İçin Neler Gerekli?


Kayseri Erkilet Havaliamanı’na iniş yaptıktan sonra şehir içindeki ulaşımınızı özel araçla sağlamaya karar verdiyseniz ve havalimanında araç kiralamak istiyorsanız ilk olarak Türkiye’de araç kiralamak için gerekli olan çeşitli koşulları sağladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama için neler gerekli olduğunu Bilet Dükkanı sitesinde hazırlamış olduğumuz rehber yazımızda sizler için anlattık. Öncelikle ekonomik bir araç kiralamak istiyorsanız en az 21 yaşını doldurmuş olması ve 2 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Kiralamak istediğiniz aracın segmenti arttıkça aranan koşullar da değişiklik göstermektedir. Orta ve üst sınıf bir araç kiralamak için en az 25, lüks ve büyük bir araç kiralamak için en az 28 yaşında olmanız ve minimum 3 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. 

Tüm bu koşulları sağladığınızdan emin olduktan sonra Kayseri Erkilet Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek yardım alabilirsiniz. Bu noktada şirketlerin sizinle kiralama sözleşmesi oluşturabilmesi için sizin nüfus cüzdanınıza (kimlik kartı ya da pasaport), geçerli ehliyetinize, ikametgah bilgilerinize, iletişim bilgilerinize ve imzanıza ihtiyacı vardır. Eğer araç kiralama rezervasyonunuzu sitemiz üzerinden yaptıysanız aracınızı teslim almaya giderken tarafınıza gönderilmiş olan fatura bilgisini de götürmenizde fayda var. 

Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama işlemi yapmak için aranan tüm özelliklere sahipseniz gerekli belgeleriniz yanınızdaysa Kayseri’yi dilediğiniz gibi, aracınızla konfor içinde gezmeye başlayabilirsiniz!

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Kaç Saatte Giderim?


Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde, Erkilet semtinde yer alan Kayseri Erkilet Havalimanı, şehir merkezine 5 km mesafede oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan çeşitli otobüs hatları bulunmaktadır ve bu otobüslerle şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürmektedir. Ancak hem havalimanından şehir merkezine giderken hem de şehirde geçireceğiniz süre boyunca çok daha hızlı ve direkt bir ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanından araç kiralayabilirsiniz. 

Araç kiralayarak Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine kaç saatte giderim diye merak ediyorsanız da otobüsler gibi dolanan bir güzergah izlemeyeceğiniz için yolculuk süreniz yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürecektir.