Popüler Ordu Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Ordu Araç Kiralama Noktaları

Avantajlı Ordu Araç Kiralama


Karadeniz’in en güzel şehirlerinden olan Ordu hem tarihi hem doğal güzellikleri ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı misafir ağırlıyor. Bilet Dükkanı, Ordu araç kiralama ve gezilecek yerler hakkında bilgileri kullanıcılarına sunuyor.

Ordu Araç Kiralama İçin Gereken Belgeler


Araba kiralamak isteyenlerin ilgili firmalar ile görüşmeye başlamadan önce bilmesi gereken bazı kriterler bulunur. Araba kiralama şartlarını karşılamıyorsanız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle araç kiralamadan önce araç kiralama şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Sigorta kriterlerine göre ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve üst sınıf araçlar için ise 25 yaş alt sınır bulunur. Lüks ve büyük araçlar için ise en az 28 yaşında olmanız önemlidir. Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olması gerekir. Ayrıca lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 seneye kadar çıkmaktadır. Kiralanan aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı aracın bulunduğu ekranda gösterilir ve belirtilen kilometrenin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanmaya başlar. İşte Ordu araç kiralama yapmadan önce bilmeniz gereken şartlar:

 • Sürücü belgesi ve yaş sınırı (Sürücü belgesinin en az iki yıllık olması gerekir.)
 • Nüfus cüzdanı
 • Kredi kartı
 • İkametgâh belgesi
 • Kiralayan adına kayıtlı adresini de gösteren herhangi bir fatura
   

Ordu’da Araç Kiralama İçin En Uzun Şirketler Hangileri?


Ordu araç kiralama açısından oldukça zengin bir lokasyon olurken, Ordu-Giresun havalimanı üzerinden dilediğiniz otomobili Bilet Dükkanı üzerinden kiralayabilirsiniz. Çok sayıda araç kiralama firmasının bulunduğu Ordu’da en ucuz araç kiralama şirketleri sizler için derledik:

Ordu’da Günlük Araç Kiralama Ne Kadar?


Ordu'daki en ucuz araç kiralama şirketi günlük 360 lira ile Pandora Car Hire olurken, Europcar günlük 400 TL, Enterprise günlük yaklaşık 440, Garenta günlük yaklaşık olarak 463 lira, Avis ise günlük, 493 liradan araç kiralama hizmeti sunuyor. Bütün bu araç kiralama şirketleri Ordu-Giresun Havalimanı iç hatlar terminalinden hizmet vermektedir. Buradan aracınızı teslim alabilir, Ordu yolculuğunu sona erdiğinde hem şehir merkezinden hem de havalimanından tekrar teslim edebilirsiniz.

Ordu’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ordu araç kiralama şirketleriyle iletişime geçmeden önce araç kiralamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olmanız en iyi tercih için size yardımcı olacaktır. Araç kiralarken güvenilir ve uygun fiyatlardan yapmış olacağınız tercihler sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Ordu’da araç kiralarken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Güvenilir ve doğru firma seçtiğinizden emin olun.
 • Fiyat bilgisi almadan, aracı kiralamayın.
 • Aracın sigortalı olup olmadığından emin olun.
 • Aracın yakıt durumunu kontrol edin.
 • Kişi sayısına göre bir araç seçimi yapın.
 • Araçta kilometre kısıtlaması olup olmadığını öğrenin.
 • Araç kiralama sözleşmesini kontrol edin.
 • Erken rezervasyon yaptırın.
   

Ordu’da Gezilecek Yerler


Karadeniz kıyılarının 90 kilometrelik sahiliyle en uzun sahillerinden birine sahip Ordu; şarkılara konu olmuş dereleri, hayran bırakan görkemli dağları, huzur veren yemyeşil doğal ormanları ve meşhur mu meşhur yaylaları ile keşfedilmesi gereken şehirlerden biridir. Ordu uçak bileti aldıktan sonra seyahatinizi kolaylaştırmak adına Ordu araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Uzun plajları yaz turizmine heyecan katarken; yamaç paraşütü, trekking ile doğa sporları da ziyaretçilerin ilgisini çeker. Bilet Dükkanı Ordu’da gezilecek yerleri sizler için derledi:

Boztepe: 530 metre yükseklikte yer alan Boztepe, Karadeniz’in ve Ordu’nun eşsiz doğal güzelliklerini, kuşbakışı olarak sunan ve şehrin en çok ziyaret edilen noktalarının başında gelmektedir. Bölgenin bir diğer özelliği ise şehrin yamaç paraşütü noktası olmasıdır. Burada profesyoneller eşliğinde yapılabilen yamaç paraşütü yapılmaktadır.

Gaga Gölü: Heyelan sonucu oluşan çukurun, yağmurlar sonucu dolması ile oluşmuştur. 60 dekarlık alana sahip olan göl, 4.5 – 15 metre arasında değişmekte olan derinliğe sahiptir. Yeşillikler içinde yer alan konumu ile ziyaretçileri doğasına hayran bırakan Gaga Gölü, birçok canlıya ev sahipliği yaparken aynı zamanda 1. – 3. derece sit alanı ilan edilmiştir.

Manzarası ile büyüleyen Boztepe, tarihi yansıtan kiliseler, antik yaşamla ilgili bilgi veren Kurul Kayası, az kişi tarafından bilinen Hoynat Adası ve Gaga Gölü gibi seyahat severler için birbirinden farklı güzellikler sunarken, UNESCO tarafından dünya antik eserler listesine alınan ünlü Gölkay Kalesi, dünyaca ünlü Çiseli Şelalesi de Ordu’nun görülmesi gereken başlıca güzellikleri arasında geliyor.