Popüler Ordu Giresun Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Karadeniz’in en yeşil şehirlerinden ikisi olan ve lezzetli fındıklarıyla dünyaca ünlenen Ordu ve Giresun illerimize özellikle son yıllarda tatil severler tarafından büyük bir ilgi gösteriliyor. Yemyeşil yayla ve ormanların denizle buluştuğu Ordu sahillerinde sörf yapmak da gitgide popülerleşen aktivitelerden biri haline geldi. Karadeniz’in büyülü güzelliği arasında sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Ordu ve Giresun en iyi seyahat seçeneğiniz olabilir. Ordu ya da Giresun’a gitmenin en kısa yolu 2015 yılında hizmete açılan Ordu Giresun Havalimanı’na (OGU) inmek olacaktır. Ordu’nun Gülyalı ilçesi ve Giresun’un Piraziz ilçeleri arasına inşa edilen ve uluslararası olma özelliğine sahip Ordu Giresun Havalimanı, Rize Artvin Havalimanı ile birlikte Türkiye’de denizin üzerine inşa edilen iki havalimanından biridir. İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW), Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) ve Almanya Düsseldorf Havalimanı’ndan (DUS) direkt uçuş seferlerinin düzenlendiği Ordu Giresun Havalimanı’na bu şehirler dışında bir yerden gelmeyi planlıyorsanız İstanbul ve Ankara’da aktarma yaparak da kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında etrafın yemyeşil olduğu Karadeniz’e seyahat planlarken Ordu Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezlerine nasıl gideceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Eğer Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama işlemi yaparsanız hem havalimanından şehir merkezlerine hem de şehir içi ulaşım probleminizi çözmüş olursunuz. Bu yüzden araç kiralamak en konforlu seçeneğiniz olacaktır.

Ordu Giresun Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Ordu Giresun Havalimanı’nın geliş terminali katında bulunan araç kiralama firmalarına ait ofislere giderek araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Eğer Bilet Dükkanı internet sayfasındaki indirim ve kampanyalardan faydalanmak isterseniz de yine sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Eğer Ordu ve Giresun civarına bir seyahat planlıyorsanız ve araç kiralama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa doğru adrestesiniz. Hesabını bilen tatil severlerin yıllardır tercih ettiği Bilet Dükkanı internet sayfasında “araç kiralama” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza aracı hangi noktadan almak istediğiniz çıkacak. Eğer aracı Ordu Giresun Havalimanı’ndan farklı bir noktada teslim etmek isterseniz “farklı bir yerde bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli. Aracı teslim almak istediğiniz noktaya “Ordu Giresun Havalimanı” yazmalısınız; teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihin gününü ve adresini eksiksiz bir şekilde girdikten sonra karşınıza Ordu Giresun Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarının geniş araç filosuna sahip arabalar çıkacaktır. Buradan gerekli filtreleme ve sıralamayı yapabilirsiniz. Farklı marka, model, yakıt tipi, vites, renk ve büyüklükteki araçlardan bütçe ve beklentilerinize en uygun olanı seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken sayfaya yönlendirileceksiniz. İşlemin son aşamasına geldiğinizde tarafınızdan ödeme bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bilgileri güvenli bir şekilde girdikten sonra kişisel bilgiler kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize rezervasyon bilgileriniz ve faturanız gönderilecektir. 

Rezervasyonunuzu Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden tamamladıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Aracı nereden ve nasıl teslim edeceğinizi Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama şirketlerinin hangisinden alacaksanız arabayı teslim aldığınız esnada da belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca Ordu Giresun Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Bilet Dükkanı üzerinden rezerve ederek kirasını ödediğiniz aracı teslim alırken firmaya rezervasyon ve fatura bilgilerinizi de göstermelisiniz. Son olarak, aracı rezerve ederken belirtmiş olduğunuz teslim etme tarihinin gününü ya da saatini aşmamanız tavsiye edilir, aksi takdirde tarafınızdan ceza ücreti kesilebilir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey kiraladığınız arabayla Karadeniz seyahatinize başlamak!

Ordu Giresun Havalimanı Araç Kiralama Şartları Nelerdir?


Türkiye’de pek çok araç kiralama şirketi kiralanan aracı kullanacak olan sürücünün en az iki yıllık ehliyeti olması – yani stajyer sürücü olmaması – gerektiği şartını koyuyor. Ancak bazı firmalar en az bir yıllık ehliyetleri de kabul etmektedir, bunun bilgisine Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama işlemi yaparken karşınıza çıkan kiralanabilir müsait araçlar sayfasından erişebilirsiniz. Ayrıca yine bazı araç kiralama şirketleri aracı kullanacak olan sürücünün en az 25 yaşında olmasını da talep ediyor, rezervasyon yaparken bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama işlemi için gerekli belgeler sürücünün geçerli bir ehliyet, nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport, ikametgâh ve iletişim bilgileridir.

Ordu Giresun Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Bir günlük Ordu Giresun Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları 297 Türk Lirası’ndan başlayarak 2.574 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Fiyatlar 24 saat içindir.

Kiralık Aracı Bir Başkası Kullanabilir Mi?


Eğer aracı adına kiralanan şahıs dışında biri kullanıyorsa bir kaza durumunda aracın sigortaları geçersiz olup masrafları sürücü ödemek durumunda kalıyor. Bu yüzden aracı kiralayan kişinin kullanması gereklidir.