Popüler Sinop Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Boztepe Burnu üzerine kurulan Sinop ülkemizin en kuzeyi olarak bilinmektedir. İlk yerleşimlerin Tunç Çağında yapıldığı bilinen Sinop pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup bu çok kültürlülükten etkilenmiş olup bugün Türkiye’nin farklı şehirlerinden çok sayıda tatil sever Sinop’a kültürel ve doğal güzellikleri görmek için seyahat etmekte, aynı zamanda Karadeniz’in güzel sularına da girebilmektedirler. Sinop’a gelmenin en kısa ve konforlu yolu şehir merkezine sadece 8 kilometre uzaklıkta yer alan Sinop Havalimanı’na (NOP) inmektir, Orta Karadeniz’in incisi bu şehirde seyahat ederken ulaşım probleminizi ortadan kaldırmak istiyorsanız Sinop Havalimanı araç kiralama işlemi sizin için en uygun seçenek olacaktır. Böylece hem havalimanından şehir merkezine gidebilir hem de şehir içi ulaşımınızda aynı arabayı kullanarak şehrin dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Bu şehirde araba kullanmadan önce sizi oldukça şaşırtacak bir bilgi vererek yazımıza devam edelim: Sinop Türkiye’de trafik ışıklarının bulunmadığı tek şehirdir. Yani bu şehirde araç kullanırken yayalara ve diğer araçlara özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Sinop Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Sinop Havalimanı araç kiralama işlemi için ilk seçeneğiniz havalimanı geliş terminalinde yer alan araç kiralama firmalarına ait ofislere gitmektir. Ofislerde çalışan yetkili elemanlar sizi detaylı bir şekilde bilgilendirip yönlendirecektir.

Bizim önerimiz ise sizler için uçak bileti, otel, özel transfer ve araç kiralama işlemlerine aracılık eden Bilet Dükkanı internet sayfası üzerinden Sinop Havalimanı araç kiralama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sinop Havalimanı araç kiralama nasıl yapılır bilmiyor ve bilgi edinmek istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın Sinop seyahati planlayan yolcular için hazırlamış olduğu yazımızı okumaya devam edin. Bilet Dükkanı web sayfasında zaman zaman indirimlere denk gelebilir, en ucuz fiyatlara araç kiralayarak tatilinizin geri kalanında ulaşımınızı rahatça sağlayabilirsiniz. 

Sinop Havalimanı’nda araç kiralamak için ilk olarak internet sitemizden “araç kiralama” kısmına tıklayarak rezervasyon bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Konumu “Sinop Havalimanı” olarak işaretleyip aracı kiralayacağınız tarih ve saat bilgisini de tam bir şekilde girdikten sonra karşınıza yaptığınız filtreleme doğrultusunda farklı araç kiralama firmalarına ait araçlar çıkacaktır. Bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonrasında ise fatura ve ödeme bilgilerinizi güvenli bir şekilde girmeniz istenecektir. Bu adımları izleyerek Sinop Havalimanı araç kiralama işlemini tamamlamış olacaksınız; kontrat ve e-faturanız en geç 7 iş günü içinde kişisel bilgileriniz kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelecektir. Havalimanına geldiğinizde kiralamış olduğunuz arabayı teslim almak için, aracı kiraladığınız firmanın ofisine gitmeniz gerekiyor. E-posta yolu ile tarafınıza gönderilen fatura ve rezervasyon bilgilerini yetkili kişiye gösterdikten sonra Sinop seyahatinize başlayabilirsiniz. Aracı teslim ederken tarih ve saati geçirmediğinizden emin olmalısınız, aksi taktirde tarafınızdan ceza ücreti istenecektir.

Sinop Havalimanı Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Sinop Havalimanı araç kiralama işlemi yapmayı planlayan tatil severlerin en merak ettiği sorulardan biri de işlem sırasında gerekli olacak belgelerin hangileri olduğudur. En az 2 yıllık geçerli bir ehliyetiniz olması (stajyer sürücü olmamanız), en az 24 – 25 yaşlarında olmanız, nüfus cüzdanı ya da kimlik kartınız ve ikametgâh bilgilerinizin olması araç kiralamanız için yeterli olacaktır.

Sinop Havalimanı Şehir Merkezi Arası Kaç Km?


Sinop Havalimanı şehir merkezine yalnızca 8 kilometre uzaklıktadır. Kiraladığınız aracı havalimanında teslim aldıktan sonra şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 10 – 15 dakika sürecektir.

Sinop Gezilecek Yerler


Araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra tatilin en keyifli anları olan seyahat planı yapma kısmına geçebiliriz. Sinop’ta gezilecek yerleri aşağıda sıraladık.

Boyabat Kalesi: Sinop’un Boyabat ilçesinde yer alan Gökırmak Vadisi’nin tepelerinden birine kurulan Boyabat Kalesi uzaktan göz alıcı bir görüntüye sahiptir. Kale Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde savunma noktası olarak kullanılmıştır, Roma döneminde inşa edilen kaleye Osmanlı İmparatorluğu pek çok ekleme yapmıştır.

Diyojen Heykeli: Dünyaca ünlü ilk çağ filozofu Diyojen hayatını Sinop’ta sürdürmüş olup kendisine ithafen köpeğiyle birlikte heykeli dikilmiştir.

Hamsilos Koyu: Fiyord görüntüsüne sahip Hamsilos Koyu yemyeşil ormanların Karadeniz ile buluştuğu huzur dolu bir ortam.

Paşa Tabyaları: Osmanlı Devleti’nin son yıllarında Ruslarla yapılan savaşlarda denizden tehlike gelmesi ihtimaline karşın inşa edilmiş yer altı sığınakları ve mahzenleri bugün turistlerin ziyaretine açıktır.

Salar Köyü Kaya Mezarı: Kaya mezarlarıyla meşhur Sinop’ta kayalığın içine oyulmuş bir giriş ve sütunlardan meydana gelen Salar Köyü Kaya Mezarı belki de görmeniz gereken en büyüleyici mezarlardan biridir. Üçgen alınlığın bile inşa edildiği Salar Köyü Kaya Mezarında bir de aslan kabartması yer alıyor.