Popüler Malatya Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Malatya bugün 1 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkemizin otuz büyükşehrinden biridir. Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Kahramanmaraş, Sivas, Kayseri ve Diyarbakır ile komşu olan Malatya’da ilk insan yerleşimlerinin Hitit uygarlığı dönemine ait olduğu tahmin ediliyor. Milyonlarca yıl önce deniz olan Malatya toprakları bugün oldukça bereketli olup tarım faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğü şehirlerimizdendir. Dünyaca ünlü kayısıların yetiştiği Malatya dış ülkelere de ihraç yapmaktadır. Karasal iklimin hakim olduğu şehre barajlar inşa edilmesi şehrin sert olan havasının yumuşamasına yardımcı olmuştur, bu yüzden çevre illere kıyasla Malatya daha ılıman ve görece nemli bir iklime sahiptir. Malatya’ya gelmek için en iyi mevsimin bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden en ucuz fiyatlara Malatya uçak biletinizi alarak seyahatinize başlayabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında yer alan ve ülkemizin en sevilen şehirlerinden biri olan Malatya’ya eğer uzak bir şehirden gelecekseniz hava yolu ile gelmeniz en kısa ve rahat ulaşım olacaktır. 1941 yılından beri hem askeri hem sivil olarak hizmet veren Malatya Havalimanı (MLX) Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yer almaktadır. Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en kolay yolu araç kiralamak olacaktır. Araç kiralayarak hem havalimanından şehir merkezine gidişinizi hem de şehir içi ulaşımınızı halletmiş olursunuz. Bunun için Malatya Havalimanı geliş terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerine ait ofislerle görüşerek bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Eğer rezervasyonunuzu önceden yaparak Malatya seyahatinize daha planlı şekilde başlamak isterseniz Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Malatya Havalimanı araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Uçak bileti, otel ve özel transfer dışında araç kiralama hizmetine de sizler için en konforlu olacak şekilde aracılık eden Bilet Dükkanı’nın sağladığı kampanya, indirim ve imkanlara göz atabilirsiniz.

Öncelikle Bilet Dükkanı ana sayfasındaki “araç kiralama” kısmına gelmeniz gerekiyor. Aracı teslim alacağınız noktanın bilgisini “Malatya Havalimanı” olarak girmelisiniz. Aracı farklı bir noktaya teslim etmeyi düşünüyorsanız “farklı yere aracı bırakacağım” kutucuğunu bu aşamada işaretlemeniz gerekiyor. Teslim edeceğiniz noktayı da girdikten sonra arabayı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihin gününü ve saatini eksiksiz şekilde girmeniz beklenmektedir. Daha sonra geniş araç filosuna sahip farklı Malatya Havalimanı araç kiralama şirketlerine ait araçların sıralı listesini göreceksiniz. Farklı marka, model, yakıt tipi, vites, renk ve büyüklükteki araçlardan bütçe ve beklentilerinize en uygun olan aracı seçtikten sonra kişisel bilgilerinizin istendiği sayfayı gerekli bilgilerle doldurmalısınız, burada bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmalısınız. Son aşama olan ödeme kısmına geldiğinizde ise ödeme bilgilerinizi güvenli bir şekilde yaptıktan sonra rezervasyon bilgileriniz ve faturanız kişisel bilgileriniz kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. 

Önceden de belirttiğimiz gibi Malatya Havalimanı’ndan teslim aldığınız aracı yine aynı yere teslim etmek zorunda değilsiniz. Malatya Havalimanı araç kiralama işleminin en başında ilgili kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Bunun dışında ise dikkat etmeniz gereken bir nokta daha bulunuyor. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinden Bilet Dükkanı internet sayfası aracılığıyla kiralamış olduğunuz aracın teslim etme tarihine uymanız gerekiyor. Başka bir deyişle, aracı teslim edeceğinizi belirttiğiniz konuma getirmezseniz ya da saatini geçirirseniz sizden bir cezai işlem ücreti istenecektir. Bir problem yaşamamanız için, kiraladığınız aracı doğru noktaya ve tam zamanında teslim etmenizi tavsiye ederiz.

Malatya Havalimanı Araç Kiralama Şartları Neler?


Türkiye’de pek çok araç kiralama firması, aracı kiralayıp sürecek olan sürücünün stajyer sürücü olmaması, yani en az iki yıllık ehliyete sahip olması bekleniyor. Bazı firmalar ise en az bir yıllık sürücü belgesine sahip olan sürücülerin araç kiralamasını kabul edebiliyor. Malatya Havalimanı araç kiralama işlemi yaparken karşınıza çıkan araçların bilgilerinin yazıldığı bir kısım göreceksiniz, oradan bununla ilgili gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca aracı kiralayacağınız şirketin en az kaç yaşında bir sürücüyü kabul ettiğini de önceden öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Ülkemizde bazı araç kiralama firmaları sürücünün en az 25 yaşında olmasını talep ediyor. Malatya Havalimanı araç kiralama için gereken belgeleri ise sürücünün geçerli bir ehliyet, nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport, ikametgâh, iletişim bilgileri ve imzası olarak sıralamak doğru olacaktır.

Malatya Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Malatya Havalimanı araç kiralama işlemini günlük olarak yapmak istiyorsanız fiyatlar 647 Türk Lirası’ndan başlayarak 2.226 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Fiyatlar 24 saatlik araç kiralama ücretidir.