Popüler Van Ferit Melen Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ülkemizin en büyük gölüne olan ve uçsuz bucaksız görünen Van Gölü ile ünlü şehrine uzak bir yerden gelecekseniz en kısa ve konforlu ulaşımın hava yolu ile gelmek olduğunu söyleyebiliriz. Doğu Anadolu’nun en görkemli şehirlerinden Van’ı ziyaret etmek için ise en uygun zaman kuşkusuz yaz mevsimi olacaktır. Van Ferit Melen Havalimanı’na (VAN) Ankara, İstanbul, Trabzon, Adana, Antalya ve İzmir gibi büyükşehirlerden direkt uçuş seferleri düzenlenmekte olup eğer bu şehirlerin dışında bir yerden gelecekseniz aktarma yaparak Van’a gelmeniz oldukça kolaydır. 

Havalimanından şehir merkezine gitmek için çok sayıda tatil sever Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama işlemi yapıyor. Bu sayede yalnızca havalimanından şehir merkezine olan ulaşımınızı değil, aynı zamanda şehir içi ulaşım probleminizi de baştan çözmüş olursunuz. Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama rezervasyonunuzu yaptıktan sonra geriye kalan tek şey güzel bir kültür tatili geçirmek! Eğer Van’a uçakla indikten sonra araç kiralamak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Bilet Dükkanı yanınızda, Van yolcuları için araç kiralamaya dair bütün adımları detaylı bir şekilde bu yazıda anlattık.

Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Van Ferit Melen Havalimanı geliş terminalinde yer alan araç kiralama firmalarına ait ofislerden birine uğrayarak araç kiralamak istediğinizi söyleyebilirsiniz, çalışanlar size gerekli bilgilendirmeyi yapıp yardımcı olacaklardır. Tabii Van seyahatine daha planlı başlamak isteyen tatil severlerin tercih ettiği gibi siz de Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama işlemi için rezervasyonunuzu önceden yapabilir, tatilinize kafanız rahat bir şekilde başlayabilirsiniz. İşte Van Havalimanı araç kiralama adımları: 

  • İlk olarak Bilet Dükkanı ana sayfasında “araç” kısmına gelmeniz gerekiyor. 
  • Kiralayacağınız aracı teslim almak için konum bilgisi girmeniz istenecektir, buraya “Van Ferit Melen Havalimanı” yazmalısınız. 
  • Aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihi günü ve saati ile tam bir şekilde girdikten sonra karşınızda Van Ferit Melen Havalimanı’ndaki geniş araç filosuna sahip farklı araç kiralama şirketlerinin araçları listelenecek. 
  • En ucuzdan en pahalıya doğru sıralanmış araçların sıralamasını değiştirebilir, bir araçtan beklentilerinize göre gerekli filtrelemeyi yapabilirsiniz. 
  • Farklı marka, renk, büyüklük, vites, yakıt tipi ve modelde araçlardan size en uygun olanı seçtikten sonra sayfada ilerleyince kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecektir. 
  • Ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, TC kimlik no ve doğum tarihi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. 
  • Ödemenizi kredi kartı ile online ödeme olarak yaptıktan sonra kontratınız ve rezervasyon bilgileriniz, kişisel bilgileriniz kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. 
  • Ayrıca faturanız da yine aynı e-posta adresine 7 iş günü içinde gönderilecektir.

Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Öncelikle, aracı teslim aldığınız yere teslim etmek zorunda değilsiniz. Örneğin en başta bilgisini girdiğiniz, yani aracı teslim alacağınız noktaya Van Ferit Melen Havalimanı yazdıktan sonra üstte “farklı yere bırakmak istiyorum” yazan bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa basarsanız aracı Van’ın farklı bir noktasında ya da başka bir şehirde bile teslim etmeniz mümkün. 

Bunun dışında dikkatinizi çekmek istediğimiz bir diğer nokta, kiraladığınız aracı teslim ederken mutlaka doğru konuma doğru tarih ve saatte teslim etmeniz. Eğer aracı daha geç bir saatte ya da günde teslim ederseniz tarafınızdan cezai işlem ücreti kesilecektir.

Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama Şartları Neler?


Ülkemizde farklı araç kiralama firmalarının sürücüler için uyguladıkları farklı kurallar mevcut. Bazı firmalar sürücünün stajyer sürücü olmaması, başka bir değişle en az iki hatta üç yıllık ehliyete sahip olmasını beklerken bazı firmalar ise sürücünün en az 22, 24 ya da 25 yaşında olmasını bekliyor. Bunun gerekli bilgisine ulaşmak da oldukça kolay. 

Bilet Dükkanı internet sitesinde kiralayabileceğiniz araçları görüntülerken yaş sınırı, minimum ehliyet süresi, depozito ve toplam km sınırı gibi detayları aracın fotoğrafının altında görebilirsiniz. Ayrıca ehliyet, nüfus cüzdanı, iletişim bilgileri ve imzanız da firma tarafından talep edilebilir.

Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama fiyatları günlük olarak 685 Türk Lirası’ndan başlayarak 2.829 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar aracı kiralamayı düşündüğünüz tarihlerden yaklaşık 10 gün öncesi için geçerlidir; eğer araç kiralama rezervasyonunuzu son dakika yaparsanız daha pahalıya, daha erken yaparsanız da daha uygun fiyata yapmanız mümkün. Bu fiyatlar günlük olup bir günlük araç kiralama süresi 24 saattir.