Popüler Elazığ Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Elazığ Araç Kiralama Fırsatları


Zengin mutfağı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış Gakkoşlar diyarı olarak bilinen Elazığ, M.Ö. 3000’li yıllarda Harput Antik Kenti’yle bölgenin en önemli yerleşimlerinden biri haline gelmiş ve uzun süre Harput olarak anılmıştır. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayan Elazığ’ı keşfetmek için Elazığ araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bilet Dükkanı, Elazığ’da uygun ve güvenilir araç kiralama seçenekleri ile kullanıcılarına yardımcı olmaya devam ediyor.

Elazığ Araç Kiralama İçin Gereken Belgeler Neler?


Elazığ uçak bileti aldıktan sonra misafirlerin ziyaret boyunca rahat etmek isteyenlerin ilk araştırdığı konu Elazığ araç kiralama olur. Araç kiralama esnasında çeşitli sorunlarla karşılaşmamak adına gerekli belgelerin eksiksiz doldurulması gerekir. Uygun araç kiralama yapmadan önce yaş sınırına dikkat etmek gerekir. Bu nedenle araç kiralamadan önce araba kiralama şartlarını bilmenizde fayda var. Sigorta kriterlerine göre araç kiralama şartlarından ilki en az 21 yaşında olmaktır. Orta ve üst segment araçlar için 25 , lüks ve büyük araçlar için ise en az 28 yaşında olmak çok önemlidir. Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olması gerekirken lüks veya büyük araçlar için ise bu süre 3 seneye kadar uzayabilir. Kiraladığımız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı aracın bulunduğu ekranda gösterilir ve kilometrenin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. İşte Elazığ araç kiralama için gerekenler…

 • Sürücü belgesi ve yaş sınırı (Sürücü belgesinin en az iki yıllık olması gerekir.)
 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgâh belgesi
 • Ödeme için kredi kartı
 • Kiralayan adına kayıtlı adresini de gösteren herhangi bir fatura
   

Elazığ’da En Ucuz Araç Kiralama Şirketleri


Elazığ araç kiralama açısından oldukça zengin bir lokasyon olurken, Bilet Dükkanı üzerinden dilediğiniz otomobili kiralayabilirsiniz. Çok sayıda araç kiralama firmasının bulunduğu Elazığ’da en ucuz araç kiralama şirketleri sizler için derledik.

Elazığ Günlük Araç Kiralama Kaç Para?


Bilet Dükkanı üzerinden Elazığ araç kiralama firmalarının günlük kiralama ücretlerinin öğrenebilirsiniz. Elazığ ‘da hizmet veren ve geniş bir kiralık araç filosuna sahip olan firmalar, günlük kiralama ücretlerini ekonomik, konfor, premium ve lüks olarak dört farklı kategorize ediyor. Elazığ’da günlük araç kiralama ücretleri 379 TL’den başlıyor, 1822 TL’ye kadar ulaşıyor. Bilet Dükkanı üzerinden ihtiyacınıza göre kiralık araç fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Elazığ’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


Elazığ araç kiralama şirketleriyle iletişime geçmeden önce araç kiralamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahini olmanız size avnataj sağlayacaktır. Araç kiralarken güvenilir ve uygun fiyatlardan yapmış olacağınız tercihler sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Elazığ’da keyifli bir ulaşım için araç kiralarken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Güvenilir ve doğru firma seçtiğinizden emin olun.
 • Fiyat bilgisi alın.
 • Aracın sigortalı olup olmadığından emin olun.
 • Aracın yakıt durumunu kontrol edin.
 • Kişi sayısına göre bir araç seçimi yapın.
 • Araçta kilometre kısıtlaması olup olmadığını öğrenin.
 • Araç kiralama sözleşmesini kontrol edin.
 • Erken rezervasyon yaptırın.
   

Elazığ’da Gezilecek Yerler


Elazığ’da yerli ve yabancı turistlerin tarihi, turistik ve kültürel bir gezi ve doğayla buluşma noktası olarak tercih ettikleri popüler yerler arasında; Harput Kalesi, Elazığ Kapalı Çarşı, Buzluk Mağarası, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Keban Baraj Gölü, Harput Ulu Cami, Sultan 4. Murat Camii, Sara Hatun Cami, Mansur Baba Türbesi, Yusuf Ziya Paşa Külliyesi, Palu Kalesi, Palu Surp Lusavoric Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, Palu Cimşit Paşa Külliyesi ve Türbesi, Çakmakkaya 4. Murat Hanı, Dabakhane, Kale Hamamı, Şefik Gül Kültür Evi, Kara Leylek Kanyonu, Park Yirmiüç yer almaktadır.

Bunların yanı sıra sıcak yaz günlerinde Hazar Gölü’nün masmavi sularında yüzmek için çevre şehirlerden binlerce insanın ziyaret ettiği Elazığ’da kış aylarında ise Hazarbaba Kayak Merkezi’nin deniz seviyesinden 2000 metre yükseklerdeki kayak pistlerinde bembeyaz kış manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Gezilecek yerlerin yanı sıra mutfağı ile de meşhur olan Elazığ, yöresel yemekleri keyifle deneyebiliceğiniz bir adres. Elazığ’a gitmişken bu lezzetleri denemeden dönmeyin: Harput köftesi, Harput çorbası, Balakgazi Böreği, küncülü (susamlı köfte), işgene, haşlanmış içli köfte, sırın (bir çeşit mantı) ve ballı muzlu cevizli krep buraya geldiğinizde deneyebileceğiniz lezzetlerden.