Popüler İstanbul Ataşehir Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Ataşehir Hakkında


İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve özellikle son 10-15 yılda yükselişe geçmiş olan Ataşehir ilçesi İstanbul’daki dört tarafı kara ile çevrili sayılı ilçelerden biridir. İstanbul’da Ataşehir’e yolunuz düşüyorsa ya da burada konaklıyorsanız hem daha rahat hem de daha hızlı bir ulaşım sağlamak için buradan araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. İstanbul Ataşehir araç kiralama işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirmek ve mümkün olan en uygun fiyata araç kiralamak istiyorsanız uçak bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama gibi çeşitli hizmetler veren Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın şahane kampanyaları sayesinde her bütçeye uygun araç kiralama olanağı bulacağınızı temin ederiz.

İstanbul Ataşehir Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İstanbul’a şehir dışından geliyor ve Ataşehir’de konaklıyorsanız kolay bir ulaşım sağlamanız için araç kiralamanızı tavsiye ederiz. İstanbul Ataşehir araç kiralama nasıl yapılır öğrenmek ve aracınızı en uygun fiyata kiralamak istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

  • Bilet Dükkanı üzerinden araç kiralayabilmek için öncelikle araç kiralama rezervasyonu yapmanız gerekmektedir. 
  • Sonra işleminize rezervasyon bilgilerinizi girip devam edebilir, kişisel bilgilerinizi doldurmanız için ayrılan alana geçebilirsiniz. 
  • Burayı da eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra sırada yapmanız gereken şey ise fatura ve ödeme bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmaktır. 

Tüm bu işlemler sonunda araç kiralama işleminiz tamamlanmış ve kira kontratınız oluşturulmuş olacak. Fatura ve rezervasyon bilgileriniz ise tarafınıza en geç 7 iş günü içerisinde posta ya da e-posta olarak iletilecektir.

Araç Kiralama Teslimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Buna ek olarak kiraladığınız aracı geri teslim etme aşamasına geçtiğinizde de dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta bulunmaktadır. Aracınızı teslim ederken önceden belirlemiş olduğunuz konuma, önceden seçtiğiniz tarih ve saatte götürmeniz gerekmektedir. Olası bir süre aşımı durumunda ilgili araç kiralama şirketinin sizden ek ücret talep etme ihtimali vardır. Herhangi bir sebepten dolayı aracınızı belirttiğiniz konuma belirttiğiniz tarihte götürememe durumunuzda direkt olarak ilgili araç kiralama şirketinin ofisiyle irtibata geçebilirsiniz. 

İstanbul Ataşehir Günlük Araç Kiralama


İş seyahati için İstanbul uçak bileti alarak gelen yolcuların en çok tercih ettiği şey günlük araç kiralamadır. İstanbul Ataşehir’de konakladığınız sürenin tamamı boyunca kiralık bir araca ihtiyacınız olmasa da bir güne özel olarak şahsi araca ihtiyaç duyuyorsanız İstanbul Ataşehir araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz. İstanbul Ataşehir’de günlük araç kiralaması yapabileceğiniz birkaç yeri sizler için listeledik. 

İstanbul Ataşehir Araç Kiralama Fiyatları


Araç kiralama işlemi gerçekleştirmeden önce piyasanın durumuna bakmak ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Bilet Dükkanı üzerinden araç ve fiyat karşılaştırması yapabilir, en uygun fiyatlı aracı kiralayabilirsiniz. İstanbul Ataşehir araç kiralama fiyatları tercih edeceğiniz aracın markası, prestiji, segmenti, sunduğu hizmetin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İstanbul Ataşehir’de bir günlük araç kiralama fiyatları 1.300 TL’den başlayarak 7.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Araç Kiralama İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Bazı araç kiralama şirketleri kişilere araç kiralamadan önce Findeks raporu da dediğimiz kredi notunu öğrenmek isteyebilir. Findeks raporu, bankaların kredi ödeme alışkanlıklarına uygun olarak oluşturulan bir rapordur. Findeks raporu kişilerin ödeme alışkanlıklarını gösteriyor olması nedeniyle bazı araç kiralama şirketleri tarafından oldukça önemsenmektedir. Peki bu kadar önem verilen araç kiralama için kredi notu kaç olmalı diye soruyorsanız bu durum şirketten şirkete göre değişebilmekte olup ortalama olarak 1500 ile 1900 arasında bulunmaktadır.

Araç Kiralamak İçin Ne Gerekli?


Ataşehir’de araç kiralamak istiyor ama araç kiralamak için ne gerekli bilmiyorsanız sizler için tüm mühim noktaları açıklayan rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Araç kiralayabilmek için öncelikle uygun özellikleri taşıdığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Kiralayacağınız aracın segmentine göre sizden sağlamanız istenen koşullarda değişiklik göstermektedir. 

  • Öncelikle ekonomik sınıf bir araç kiralayacaksanız sizden en az 21 yaşını doldurmuş olmanız ve 2 yıllık geçerli bir ehliyete sahip olmanız beklenmektedir. 
  • Orta ve üst sınıf araç kiralamak isteyenlerin en az 25 yaşında olması, lüks ve büyük araç kiralamak isteyenlerin ise en az 28 yaşını doldurup minimum 3 yıllık bir ehliyete sahip olması istenmektedir. 
  • Eğer kiralamak istediğiniz araç tipine uygun koşulları sağlıyorsanız araç kiralamaya gittiğinizde ya da önceden Bilet Dükkanı üzerinden kiraladığınız aracı teslim almaya gittiğinizde yanınızda mutlaka nüfus cüzdanı (kimlik kartı ya da pasaport) ve geçerli ehliyetinizin de bulunduğundan emin olmalısınız. 
  • Ayrıca ilgili araç kiralama şirketinin ofisine gittiğinizde sizden ikametgâh bilginiz, iletişim bilginiz ve ıslak imzanız da istenebilir.

Bu adımları tamamladıktan sonra gönül rahatlığı ile konforlu bir ulaşım için araç kiralama yapabilirsiniz.