İstanbul Başakşehir Araç Kiralama

Popüler İstanbul Başakşehir Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Başakşehir Hakkında


İstanbul’un merkezinde olmasa da pek çok yeni sektörün burada hayata girmesiyle bir başka merkez haline gelen Başakşehir’de görmeniz gereken en güzel yerleri şöyle sıralayabiliriz: Bahçeşehir Gölet, Hoşdere Millet Bahçesi, Şamlar Tabiat Parkı, Başakşehir Sular Vadisi ve Tarihi Azatlı Baruthanesi. İstanbul Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde Başakşehir otelleri tercih ettiği için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafir ağırlar.

Başakşehir yüzölçümü olarak geniş bir ilçe olduğundan dolayı burada ulaşımınızı sağlamak için arabaya ihtiyaç duyabilirsiniz. İstanbul Başakşehir araç kiralama için bütçenize uygun seçenekleri Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden de güvenli bir şekilde görebilirsiniz.

İstanbul Başakşehir Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapmak istiyor ama nasıl yapacağınız bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. Bilet Dükkanı olarak İstanbul Başakşehir araç kiralama yapmak isteyenlere özel, ne yapılması gerektiğini tek tek anlattık.

  • Öncelikle Bilet Dükkanı web sayfasında “araç kiralama” bölümünden aracı teslim alacağınız yere “Başakşehir” yazmanız gerekiyor. 
  • Yanda yer alan kutucukta aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz günü saatiyle birlikte yazmanız beklenmektedir. 
  • Ayrıca burada “farklı yere bırakacağım” kutucuğunu göreceksiniz, Başakşehir’den teslim aldığınız kiralık aracı yine burada teslim etmek zorunda değilsiniz. 
  • Eğer aracı farklı yerde teslim edecekseniz o konumun bilgisini doğru şekilde girdiğinizden emin olun. 
  • Sonraki sayfada, Başakşehir’de yer alan farklı araç kiralama şirketlerinin geniş araç filosuna sahip araçları, seçtiğiniz tarihlerdeki müsaitlik durumuna uygun olarak karşınızda listelenecektir. 
  • Farklı renk, segment, büyüklük, vites, yakıt tipi, marka ve modele sahip araçlardan beklentinize en uygun olanı seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi doldurmanız gereken sayfaya yönlendirileceksiniz. 
  • Ad, soyad, doğum tarihi, e-posta adresi, cep telefonu numarası ev adresi gibi bilgileri de doğru bir şekilde girdikten sonra son olarak ödeme sayfasında ödemenizi yapabilirsiniz. 
  • Kişisel bilgilerinizde belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize e-fatura ve rezervasyon bilgileriniz gönderilecektir.

İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yaparken aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihlere dikkat etmelisiniz, eğer aracı teslim etme süresini geçirirseniz tarafınızdan ceza ücreti kesilecektir.

İstanbul Başakşehir Araç Kiralama Şartları Neler?


İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapacaksanız Başakşehir’de bulunan araç kiralama firmalarının aracı kiralayacak olan sürücüde bulunması istediği bazı özellikler var. Bunlardan en önemlisi aracı kiralayacak sürücünün stajyer olmaması. Stajyer sürücü iki yıldan daha az süredir sürücü belgesine sahip olmak demek. Aracı kullanacak sürücünün genellikle en az iki yıllık ehliyeti olması bekleniyor. Başakşehir’deki her araç kiralama şirketinin stajyer sürücü kuralı bulunmuyor olabilir; eğer Bilet Dükkanı üzerinden İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapacaksanız bunun detaylı bilgisine de sitemizden kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerinin dikkat ettiği bir diğer kural ise, aracı kiralayacak olan sürücünün kaç yaşında olduğudur. Bazı araç kiralama şirketleri sürücünün yaşının en az 21, bazıları ise 24 – 25 olmasını bekliyor. Bunun bilgisine de yine Bilet Dükkanı’nda İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yaparken farklı firmalara ait araçların listesini görüntülediğiniz sayfadan ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Başakşehir araç kiralama işlemi yapmak isteyen sürücülerin geçerli bir sürücü belgesi (ehliyet), TC nüfus cüzdanı / kimlik kartı /pasaport (kimliği kayıp olanlar için geçici kimlik belgesi), iletişim ve ikamet bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bilet Dükkanı’ndan kiraladığınız aracı teslim alacağınız ofis bazı durumlarda imzanızı da talep edebilir.

Araç Kiralamak İçin Ehliyet Kaç Yıllık Olmalı?


Araç kiralamak için sürücü belgesinin kaç yıllık olması gerektiği aracı hangi şirketten kiralayacağınıza göre değişiklik gösterecektir. Ama İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapabileceğiniz firmaların genelde, stajyer sürücülerin araç kiralayamayacağına dair bir kuralları oluyor. Stajyer sürücü iki yıldan az süredir sürücü belgesine (ehliyet) sahip olmak anlamına geliyor. Trafikte daha az deneyimli olacakları için pek çok araç kiralama firması aracı sürecek kişinin ehliyetinin en az iki senelik olmasını talep ediyor.

Kredi Kartı Olmadan Araç Kiralanır Mı?


Günümüzde kredi kartının nakit paraya kıyasla sık sık kullanıldığını görsek de bazı İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapmak isteyen kişiler kiraladıkları aracın ödemesini nakit parayla yapmak istemektedir. Eğer Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden İstanbul Başakşehir araç kiralama işlemi yapacaksanız ödemenizi kredi kartıyla yapmanız gerekiyor. Bunun için kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz ve tam bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Bilet Dükkanı İstanbul Başakşehir’de yer alan araç kiralama ofislerinden araç kiralamanız için size aracı olur, dilerseniz bu firmalarla kendiniz de görüşebilir ve ofislerinde ödemeyi nakit yapabilirsiniz.