Popüler İstanbul Esenler Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Esenler Hakkında


İstanbul’un 39 ilçesinden biri olan Esenler şehrin en kalabalık ve göç alan bölgelerinden biridir. Şehrin Avrupa kıtasında yer alan Esenler, çok sayıda İstanbul otellerine sahip olduğu için özellikle İstanbul Havalimanı uçak bileti olan yolcular tarafından tercih edilir.

Bilet Dükkanı üzerinden konforlu bir ulaşım için kolay ve güvenilir bir şekilde Esenler araç kiralama yapabilirsiniz.

İstanbul Esenler Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Özellikle son yıllarda İstanbul’da önemli ve büyük bir yerleşim merkezi haline gelen Esenler’de ulaşım sağlamanın en kolay yolu araç kiralamak olacaktır. İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yapmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yaparak seyahatinize daha planlı bir şekilde başlamak istiyorsanız hemen şu an Bilet Dükkanı’ndan ilgili aramayı yapabilir, güvenli bir şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.

İstanbul Esenler araç kiralama işleminizi Bilet Dükkanı aracılığıyla yapmaya karar verdiyseniz ilk olarak web sitemizin ana sayfasında yer alan “araç kiralama” bölümünden arama yapmanız gerekiyor.

 • Aracı teslim alacağınız noktaya “Esenler” yazdıktan sonra, teslim alma ve etme tarihlerinin gün ve saatini doğru şekilde girdiğinizden emin olun. 
 • Örneğin teslim alma noktasını Esenler, teslim alma gününü 11 Ağustos saat 11.00 ve teslim etme gününü 13 Ağustos saat 10.30 olarak belirleyebilirsiniz. 
 • Eğer aracınızı teslim aldığınız yere değil de başka bir yere bırakmak isterseniz “farklı bir yere teslim etmek istiyorum” kutucuğunu işaretlemelisiniz, işaretlemeyi yaptıktan sonra karşınıza aracı teslim edeceğiniz konumu girebileceğiniz yeni bir kutucuk çıkacak. 
 • Yaptığınız filtreleme doğrultusunda, Esenler’de yer alan farklı araç kiralama şirketlerinin geniş araç filosuna sahip arabaları karşınızda listelenecek. 
 • Farklı renk, marka, model, büyüklük, segment, yakıt tipi ve vitese sahip araçlardan size en uygun olanı seçip kurallarını okuduktan sonra bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz. 
 • Burada ad, soyad, ev adresi, e-posta adresi, cep telefonu ve TC kimlik numarası gibi bilgilerinizi girmeniz istenecektir. 
 • Artık son aşama olan ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Kredi kartınızla güvenli bir şekilde ödemenizi yaptıktan sonra her şey hazır!

E-fatura ve rezervasyon bilgileriniz, kişisel bilgilerinizde belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize iletilecektir.

İstanbul Esenler Araç Kiralama İçin Şartlar


Eski zamanlara göre araç kiralama işlemi çok kolaylaşsa da sürücülerin bu işlemi yaparken yerine getirmeleri gereken bazı şartlar var. Öncelikle çok sayıda araç kiralama şirketinin İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yapacak olan sürücünün kaç yıldır sürücü belgesi sahibi olduğuna dikkat ettiğini hatırlatmakta fayda var. 

İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yapacak olan sürücülerinin en az iki yıllık sürücü belgesine (ehliyet) sahip olması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki, iki yıldan kısa süredir ehliyet sahibi olan stajyer sürücülerin genellikle araç kiralamasına müsaade edilmemektedir. Bunun bilgisine Bilet Dükkanı internet sitesinde, İstanbul Esenler araç kiralama için yaptığınız filtreleme sonucu karşınıza listelenen arabaların detaylarından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus sürücünün yaşıdır. Esenler’de ofisi bulunan pek çok araç kiralama şirketi, aracı kullanacak olan sürücünün yaşının en az 25 olmasını talep ederken bazı firmalar ise sürücülerin yaşının en az 21 – 22 olmasını bekliyor. Bunun detaylı bilgisine de yine Bilet Dükkanı web sitesinde kiralanabilecek müsait araçları aratırken erişebilirsiniz.

Araç Kiralama İçin Hangi Belgeler İsteniyor?


İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yapabilmek için hangi belgelerin gerektiği en önemli konulardan biridir. Bilet Dükkanı olarak, araç kiralarken nelere ihtiyaç duyulabileceğini tek tek açıkladık:

 1. Geçerli bir sürücü belgesi (ehliyet)
 2. Nüfus cüzdanı / TC kimlik kartı / pasaport (bunlardan hiçbirine sahip olmayanlar için geçici kimlik belgesi yerine geçen kağıdı yanınızda bulundurmanız gerekiyor)
 3. İkametgah ve iletişim bilgileri
 4. İmza

Tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra güvenilir bir şekilde araç kiralama yapabilirsiniz.

Araç Kiralama İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Araç kiralarken pek çok sürücü trafikte biriktirdiği kredi notunun gerekip gerekmeyeceğini merak etmektedir. Esenler araç kiralama işlemi yapmak isteyen sürücülerin findeks notunun 1500 – 1900 arası olması gerektiği biliniyor.

Kiraladığım Araçla Şehir Dışına Çıkabilir Miyim?


İstanbul Esenler araç kiralama hakkında en çok merak edilenlerden biri de araçla şehir dışına çıkıp çıkamayacağınızdır. Bilet Dükkanı internet sitesinde İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yaparken ilk aşamada “aracı farklı yere teslim etmek istiyorum” kutucuğunu işaretlerseniz Esenler ya da İstanbul dışında bir yerde aracınızı teslim etmeniz mümkün, fakat bazı araç kiralama şirketleri aracı teslim aldığınız yerden farklı bir şehirde teslim edecekseniz sizden ek ücret talep edebilirler. Hangi firmadan İstanbul Esenler araç kiralama işlemi yaptıysanız o firmanın İstanbul dışındaki bir ofisine aracınızı teslim edebilirsiniz.