Adıyaman - İstanbul Otobüs Bileti

Adıyaman - İstanbul Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1200 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.141 KM Mesafe
Öz Gülaras Turizm Popüler Firma
13 Saat 8 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Adıyaman İstanbul Otobüs Biletleri

Adıyaman
İstanbul
TL1.200
Sıkça Sorulan Sorular
Adıyaman İstanbul arası otobüs yolculuğu 13 ila 15 saat arası değişiklik gösterir.
Adıyaman İstanbul otobüs bileti fiyatları ortalama 1.100 TL'dir.
En ucuz Adıyaman İstanbul otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Adıyaman'dan İstanbul'a giderken; Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nden geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Adıyaman İstanbul Otobüs Bileti


Doğu Anadolu’nun sırlarla dolu şehri Adıyaman’dan yola çıkarak kültür başkenti İstanbul’a gitmek istiyorsan doğru adrestesin. Otobüse binerek Adıyaman’dan İstanbul’a gitmek isteyenleri upuzun bir yolculuk bekliyor.

İstanbul hakkında merak ettiğin soruların yanıtını bulabileceğin bu içeriğe göz atmadan önce, en uygun fiyatlı Adıyaman İstanbul otobüs biletinin Bilet Dükkanı’nda olduğunu hatırlatalım! Adıyaman'dan İstanbul otobüs bileti ile yola çıkmadan önce İstanbul otelleri ve İstanbul araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilir, İstanbul'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Hakkında


İstanbul, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık ve en önemli şehirlerinden biridir. Coğrafi konumu ve tarihi geçmişiyle dikkat çeken şehir Boğaziçi ve Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Avrupa ve Asya kıtaları arasında bir köprü görevi gören şehrin iki kıtada da toprağı bulunuyor. 

16 milyonu aşkın nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık şehri olan İstanbul’un tarihi geçmişi, antik çağlara kadar uzanır. MÖ 7. yüzyılda, bölgeye Yunan kolonistler tarafından Byzantion adıyla bir yerleşim kuruldu. Daha sonra Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altına giren şehir, imparatorluk döneminde önemli bir liman kenti ve ticaret merkezi haline geldi.

MS 330 yılında Roma İmparatoru I. Konstantin tarafından Roma’nın başkenti olarak seçilen şehir, Konstantinopolis adını aldı. Bizans İmparatorluğu’nun başkenti olan Konstantinopolis, Doğu Roma İmparatorluğu’nun merkezi haline geldi ve Hristiyanlık dünyasının en önemli şehirlerinden biri oldu. Bu dönemde Hagia Sophia gibi önemli kiliseler ve yapılar inşa edildi.

1453 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından ele geçirilen şehir, İstanbul adını aldı. Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olarak İstanbul, imparatorluğun ekonomik, kültürel ve siyasi merkezi haline geldi. Bu dönemde şehir, çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı ve farklı dinlerin barış içinde bir arada var olduğu bir yapıya sahipti. Cumhuriyetten sonra stratejik önemini koruyan şehri görmek için günümüzde ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gezgin ziyarete geliyor.

Adıyaman Otogarı'na Nasıl Gidilir? 


Adıyaman şehir merkezine sadece 1,3 km uzaklıkta yer alan Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gitmenin en kısa ve konforlu yolu taksiye binmek, mesafe yakın olduğu için de ücret fazla tutmayacaktır.

Bilet Dükkanı’ndan Adıyaman araç kiralama ya da transfer araç işlemleri için rezervasyon yaparak da özel araç konforunda otogara gidebilirsin. Yükü ağır olmayan Adıyaman İstanbul otobüs bileti sahipleri yürüyerek de otogara ulaşım sağlayabilirler.

Şehrin farklı noktalarından geçerek otogara giden belediye otobüsleri ve diğer ilçelerden kalkan minibüslerle de otogara uygun fiyatlara gitmek mümkün. 

Adıyaman İstanbul otobüs bileti satın aldığın firmanın Adıyaman şehir merkezi ve otogar arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri olabilir. Bu servislerin olup olmadığını ve eğer varsa durak ve saat bilgilerini öğrenmek için firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederiz.

İstanbul Esenler Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? 


İstanbul’un Avrupa yakasında, Bayrampaşa tarafında yer alan Esenler Otogarı ya da Büyük İstanbul Otogarı toplu taşımaya elverişli bir konumda yer alıyor. Otogar durağından M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı ve M1B Yenikapı – Kirazlı Metro Hattı’na binerek metrobüs, Marmaray, M2 Yenikapı – Hacıosman ve T1 tramvaya aktarma yapabilirsin.

Belediye otobüslerinden de 390 Yeşilpınar – Otogar, 760 Cihangir Mah. – Avcılar Otogar, 303B Silivri Cezaevi – Otogar, 910 Otogar – Eminönü, 830 Otogar – Taksim ve 750 Otogar – Mecidiyeköy hatları otogardan kalkarak şehrin farklı noktalarına gidiyor.

Adıyaman İstanbul otobüs bileti satışı yapan pek çok firmanın Esenler Otogarı’ndan İstanbul’un farklı noktalarına ücretsiz servis kaldırdığını ekleyelim.

Esenler Otogarı’ndan İstanbul’un dilediğin noktasına otogar taksilerine binerek gidebilirsin. Ayrıca Bilet Dükkanı’ndan İstanbul Esenler Otogarı araç kiralama ya da transfer araç rezervasyonu yaparak yolculuğunu daha konforlu hale getirebilirsin.

Adıyaman İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları


İki şehrin arasındaki mesafe uzun olduğu için Adıyaman İstanbul otobüs bileti fiyatları da diğer güzergahlara göre daha pahalı olmaktadır. Yolculuk süresi ortalama 17 saat olup, 2024 yılı mayıs ayına ait Adıyaman İstanbul otobüs bileti fiyatları 1200 TL’dir.

Adıyaman İstanbul otobüs bileti satışı yapan tüm firmalar için fiyat aynıdır. Biletlerin en güncel ve uygun fiyatlı halini görmek için hemen Bilet Dükkanı ana sayfasından Adıyaman İstanbul otobüs bileti araması yapabilirsin.

Adıyaman İstanbul otobüs bileti satan başlıca firmaları Adıyaman Anka Turizm, Adıyaman Ünal Turizm, Kahta Petrol Turizm ve Öz Gülaras Turizm olarak sıralayabiliriz.

İstanbul'da Gezilecek Yerler


Adıyaman İstanbul otobüs bileti aldıysan sıra geldi İstanbul’da gezilecek yerler hangileridir öğrenmeye:

 1. Ayasofya (Hagia Sophia)

  İstanbul’un en ikonik yapılarından biri olan Ayasofya, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde kilise ve cami olarak kullanılmıştır. Bugün müze olarak hizmet veren yapı bir mimari harika olarak biliniyor.

 2. Topkapı Sarayı

  Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yıl boyunca hüküm sürdüğü Topkapı Sarayı, zengin tarihi ve mücevher koleksiyonuyla ünlü.

 3. Sultanahmet Camii

  “Mavi Camii” olarak da bilinen Sultanahmet Camii, İstanbul’un sembollerinden biridir. 17. yüzyılda yapılan bu muhteşem yapı, altın kubbesi ve devasa avlusuyla dikkat çekiyor.

 4. Kapalı Çarşı

  Dünyanın en eski ve büyük kapalı çarşılarından biri olan, binlerce dükkanın bulunduğu bu çarşıda, mücevherlerden hediyelik eşyalara kadar her şeyi bulabilirsin.