Popüler İstanbul Taksim Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Taksim Hakkında    


300 yıllık tarihi meydanı, dar sokakları, İstiklal Caddesi’nin girişindeki restoranları ve tüm görkemini koruyan eski apartmanlarıyla Taksim İstanbul denince belki de akla gelen ilk yer. Bazıları tarafından İstanbul’un merkez ilçesi olarak kabul edilen Beyoğlu’nun kalbi Taksim her daim enerjik ve kozmopolit ortamıyla farklı çevre ve kültürlerden gelen insanların buluşma noktası haline gelmiştir.

İstanbul uçak bileti olan herkesin mutlaka yolunun düştüğü Taksim’e çok sayıda ulaşım yolu bulunur. Ailecek tatile çıkanlar, iş seyahati için gelenler, konforlu bir ulaşım arayanlar Taksim araç kiralama seçeneğini tercih eder. Ayrıca çok sayıda turistin birçok yere yakın olmasından dolayı Taksim otelleri tercih etmesi de araç kiralama açısından Taksim’i elverişli bir yer haline getiriyor.

İstanbul Taksim Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İstanbul’un kalbi Taksim’de araç kiralama işlemi yapmak istiyor ama hangi adımları izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız sizi böyle alalım. Taksim’de yer alan araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek seyahatinize uygun bir araç kiralamak istediğinizi söyleyebilir ya da önceden rezervasyon yapmanın güvencesiyle Bilet Dükkanı internet sayfasından İstanbul Taksim araç kiralama işlemi yapabilirsiniz.

  • Bilet Dükkanı web sitesinden İstanbul Taksim araç kiralama işlemi yapacak olanlar ana sayfada yer alan “araç kiralama” bölümüne gelerek aracı teslim alma noktasına “Taksim” yazabilirler. 
  • Kiralayacağınız aracı teslim ederken yine aynı yere bırakmanıza gerek yok, dilerseniz başka şehre dahi aracı teslim edebilirsiniz; bunun için “farklı bir yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretlemeniz gerekli. 
  • Araç kiralamak istediğiniz tarih aralıklarını da birlikte belirttikten sonra, karşınıza yaptığınız filtrelemeler doğrultusunda geniş araç filosuna sahip farklı araç kiralama şirketlerinin arabaları listelenecektir. 
  • Farklı renk, model, segment, büyüklük, marka, yakıt tipi ve vitese sahip arabalardan bütçe ve beklentinize en uygun olanı seçebilir ve bir sonraki aşama olan “kişisel bilgiler” bölümüne geçebilirsiniz. 
  • Burada ad, soyad, telefon, e-posta adresi, ev adresi, TC kimlik numarası ve cep telefonu gibi bilgilerini de doğru ve eksiksiz şekilde girdiğinize emin olduktan sonra ödeme sayfasına geçerek kredi kartınızla işleminizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 
  • Artık yapmanız gereken tek şey Taksim seyahatinize hazırlanmak!

İstanbul Taksim araç kiralama işlemi yaptığınızda, aracı teslim edeceğiniz tarihin günü ve saatine muhakkak dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aracı farklı bir tarihte ya da geç bir saatte teslim ederseniz tarafınızdan cezai işlem ücreti kesilebilir.

İstanbul Taksim Araç Kiralama Şartları Neler?


Öncelikle yalnızca İstanbul Taksim araç kiralama için değil, Türkiye’nin pek çok noktasındaki araç kiralama firmaları sürücünün yaşına dikkat etmektedir. Bununla ilgili detaylı bilgiye bu yazımızdaki araç kiralama için yaş sınırı nedir başlığı altından ulaşabilirsiniz. Yaş sınırının yanı sıra, aracı kiralayan sürücünün en az iki yıllık ehliyete sahip olması gerekli. İki yıldan az süredir ehliyet sahibi olan stajyer sürücülerin araç kiralamasına genellikle izin verilmemektedir.

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?


Taksim araç kiralama işlemi yaparken tarafınızdan birtakım belgeler talep edilebilmektedir. Önceden rezervasyonunu yaptığınız ya da ofise gidince yapacağınız araç için geçerli bir sürücü belgesi (ehliyet), nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport (kimliği olmayanların geçici kimlik belgesi), ikametgah ve iletişim bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Bazı durumlarda sürücünün imzasına da gerek duyulabilmektedir.

Araç Kiralama İçin Yaş Sınırı Nedir?


İstanbul Taksim araç kiralama yaparken genç sürücüler zaman zaman yaş sınırına takılabiliyor. Taksim’de yer alan bazı araç kiralama firmaları sürücünün en az 21 yaşında olmasını talep ederken bazılarıysa en az 24 – 25 olmasını bekliyor. Bunun detaylı bilgisine internet sitemiz Bilet Dükkanı’ndan ulaşabilirsiniz. Araçların listelendiği sayfada araba resimlerinin altında sürücünün en az kaç yaşında olması gerektiği yazmakta ve arabadan arabaya değişiklik göstermektedir.

Kiraladığım Araçla Kaza Yaparsam Ne Olur?


İstanbul Taksim araç kiralama işlemi yapacak olan turistler kaza gibi durumlarda herhangi bir ücret ödeyip ödemeyeceklerini merak etmektedirler. Zaten İstanbul Taksim araç kiralama işlemi yaptığınızda kiraladığınız aracın sigortası da yapılıyor, bu sebeple aracın hasarı kasko tarafından ödenmektedir. Yapılan kazada hangi taraf kusurluysa o tarafın trafik sigortasından kasko bedeli alınıyor. Eğer araç değer kaybedeceği için buna dair sorularınız varsa bu konuda da rahatlayabilirsiniz; kaybın tamamı yine sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.