Popüler Trabzon Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yemyeşil ormanları ve yaylalarıyla Karadeniz’in incisi Trabzon’u görmek için en iyi mevsim şüphesiz yaz ayları! Ağaçların yeşerdiği ve yaz yağmurlarıyla bir başka güzelleşen Karadeniz’de yapacağınız bir seyahat planlıyorsanız turunuza Trabzon’dan başlayabilirsiniz. Eğer Trabzon’a uzak bir şehirden gelecekseniz siz de pek çok gezginin yaptığı gibi Trabzon Havalimanı’nda (TZX) inerek tatilinize başlayabilirsiniz. 

Şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta yer alan Trabzon Havalimanı’na Adana, Antalya, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Lefkoşa, Van, İzmir ve çok sayıda yurt dışı şehrinden direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için pek çok gezgin araç kiralamayı tercih ediyor, çünkü havalimanı şehre oldukça yakın olduğu için özel araçla da masrafsız bir şekilde ulaşımınızı sağlamak mümkün. Trabzon Havalimanı araç kiralama işlemini tercih ederseniz sadece havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı değil, aynı zamanda şehir içi ulaşımınızı da halletmiş olursunuz. 

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Trabzon Havalimanı geliş terminalinde yer alan araç kiralama firmalarına ait ofislere uğrayarak araç kiralamak istediğinizi söyleyebilir, çalışanlar size yardımcı olacaktır. Bizim önerimiz Bilet Dükkanı internet sayfası üzerinden Trabzon Havalimanı araç kiralama işlemi yapmanız. Bu sayede Bilet Dükkanı’nın araç kiralama işlemleri için sağladığı kampanya, indirim ve imkanlardan faydalanarak Trabzon seyahatinizi çok daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz. Eğer Trabzon Havalimanı araç kiralama işlemi yapmayı düşünüyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. 

  • Öncelikle Bilet Dükkanı internet sayfasına girdiğinizde “araç” kısmını göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda konuma aracı teslim alacağınız yeri, yani Trabzon Havalimanı’nı yazmanız gerekiyor. 
  • Ek olarak aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz günü ve saati de eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. 
  • Sayfada ilerlemeden önce “farklı yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu göreceksiniz, eğer aracı Trabzon Havalimanı değil de Trabzon’un başka bir noktasına ya da şehir dışına teslim edecekseniz bu kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. 
  • Bir sonraki sayfada Trabzon Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarının geniş araç filosuna sahip araçlarını fiyat sıralamasına göreceksiniz. Burada sıralamayı ve filtrelemeyi kendinize göre yaptıktan sonra farklı marka, renk, büyüklük, vites, yakıt tipi ve modelde araçlardan beklentilerinize en uygun olanı seçebilirsiniz. 
  • Sonrasında ise ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, TC kimlik no ve doğum tarihi bilgilerinizi tam ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra son aşama olan ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödemenizi kredi kartı ile online bir şekilde yaptıktan sonra Trabzon seyahatinize hazırsınız! 

Kişisel bilgileriniz kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize fatura ve rezervasyon bilgileriniz gönderilecektir. Teslim edeceğiniz aracı doğru gün ve saatte bırakmanız önemli, aksi takdirde eğer saat ya da gün aşımı yaparsanız tarafınızdan cezai işlem ücreti kesilecektir.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Yapmak Güvenli Mi?


Trabzon’u ziyaret eden pek çok gezginin şehre indiklerinde ilk yaptığı şey araç kiralamak oluyor. Trabzon Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak şehrin dilediğiniz her noktasına ulaşım problemi yaşamadan gidebilirsiniz. Trabzon Havalimanı araç kiralama firmaları zincir araç kiralama ofisleri olup oldukça güvenilirdir. Üstelik kaza olması halinde, araçlar sigortalı oldukları için ödemeleri de sigorta karşılıyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aracı kullanan kişinin üzerine aracın kiralanmış olması. Eğer aracı bir başkası kullanırsa sigorta kaza masraflarını karşılamayacaktır.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?


Trabzon Havalimanı araç kiralama fiyatları günlük olarak 520 Türk Lirasından başlıyor. 8+1 kişilik araçlar en pahalı araçlar olup fiyatı günlük olarak 7.241 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Aracı günlük kiralamayı planlıyorsanız bu fiyatların 24 saat üzerinden hesaplandığını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Meşhur Trabzon Yaylaları


Trabzon Havalimanı araç kiralama işleminizi önceden yaparak şehre geldiğinizde bu tür işlerle uğraşmanıza gerek yok! Geriye yalnızca tatil planınızı ayarlamak kalıyor. Dünyanın dört bir yanından Karadeniz’in eşsiz yaylalarını görmeye gelen tatil severler arasında en popüler Trabzon Yaylaları’nın hangileri olduğuna gelin birlikte bakalım.

Çakırgöl Yaylası: Yaklaşık 2500 metre yükseklikte yer alan Çakırgöl Yaylası’nın manzarasına bayılacaksınız. 

Kirazlı Yaylası: 1850 metre yükseklikte yer alan Kirazlı Yaylası Maçka ilçe merkezinden yaklaşık 20 dakika sürüş mesafesindedir. Yaz aylarında serinlemek için Trabzon Yaylaları’na gelecekseniz Kirazlı Yaylası’nda düzenlenen Ayeser Şenliklerine de katılabilirsiniz.

Mavura Yaylası: Diğer yaylalara göre fazla keşfedilmemiş diyebileceğimiz Mavura Yaylası el değmemiş doğasıyla tatil severleri büyülüyor, öyle ki bu yayla ve civarında herhangi bir tesis dahi bulunmuyor.

Sis Dağı Yaylası: Yaz aylarında 1850 metre yükseklikteki bu muhteşem yaylaya gelecekseniz şenliklere de denk gelmeniz olası. Tepeden dağların manzarasını izlerken dağların üzerine oturan sisler denizi andırıyor.