İstanbul - İtalya Uçuş Bilgileri

3.788,93 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1369 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 42 Dakika Uçuş Süresi

İtalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 18ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 17ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 32ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - İtalya Uçak Biletleri

Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
İtalya
Fiumicino Havalimanı
TL3.789
Türk Hava Yolları
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
İtalya
Fiumicino Havalimanı
TL4.464
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul İtalya arası hava yolu ile 1 saat 42 dakika sürmektedir.
İstanbul İtalya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Fiumicino Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul İtalya en ucuz uçak bileti 3.788,93 TL’den başlamaktadır.
İstanbul İtalya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul İtalya Uçuşu Ne Kadar Sürer?
İstanbul Havalimanı’na Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım
Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Gidiş
Roma Ciampino Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş
Milano Malpense Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş
Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş
İtalya Gezilecek Yerler Listesi
İtalya’da Ne Yenir?
İtalya’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde konumlanan ve başkentinden sonraki en önemli şehri olan İstanbul, her yıl on milyonlarca turistin akın ettiği, dünyaca ünlü bir metropoldür. Bu noktada yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının sağlıklı bir şekilde idame ettirilebilmesi adına iki farklı havalimanıyla hizmet veren İstanbul, Avrupa ülkelerinde İtalya başta olmak üzere pek çok farklı ülkeye uçuş programı yoğun olan bir şehirdir.

İstanbul’dan İtalya’ya seyahat etmek isteyenlere özel olarak hazırladığımız bu yazımızda; Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım ile İstanbul Havalimanı’na ulaşım konularını inceleyeceğimiz gibi, İtalya’daki en popüler ve uçuş trafiği yoğun havalimanlarından merkezi noktalara gidiş hakkında da bilgi vereceğiz. 

İstanbul İtalya Uçuşu Ne Kadar Sürer?

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edecek olan yolcuların ilk merak ettiği konu uçuş süresidir. Bu noktada verilebilecek iki farklı cevap mevcuttur: aktarmalı uçuş süresi ve direkt uçuş süresi.

İstanbul İtalya uçak bileti ile aktarmalı bir şekilde yolculuk edecek olan yolcular, 5 saat 15 dakikadan 17 saat 20 dakikaya kadar değişkenlik gösterebilen pek çok farklı sürede İtalya’ya ulaşabilir. İstanbul İtalya uçuşunu aktarmasız yapacak olan yolcuların ise Roma’ya uçuş süresi 3 saat 15 dakika, Milano’ya aktarmasız uçuş süresi ise 3 saat 25 dakika kadar sürmektedir.

İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Avrupa’nın En İyi Havalimanı Ödülü’ne sahip olan ve 2018 yılında açılan İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin yurt dışı uçuşları bakımından en yoğun hava trafiğine sahip havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası’nda, Tayakadın Kavşağı üzerinde konumlanan İstanbul Havalimanı’na ulaşım ise pek çok alternatifi barındırır. Ulaşım açısından oldukça kolay olan İstanbul Havalimanı’na gitmek için Havaİst, taksi, araç kiralama ya da metro kullanılabilir.

İstanbul Havalimanı’na Havaİst ile Ulaşım

İstanbul İtalya uçak biletini satın alan ve şehrin Avrupa Yakası’ndan uçuşu gerçekleşecek olan yolcular, İstanbul Havalimanı’na Havaİst ile ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca belirtelim ki İstanbul Havalimanı’na Havaİst ile Ulaşım, yolcuların pek çoğu tarafından sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Bu noktada Havaİst servisleri, toplamda 10 farklı hat üzerinde hizmet verir.

Bunlar; 

 • Taksim’den hareket eden HVİST – 16, 
 • Esenler Otogar’dan kalkan HVİST – 5,
 • 4. Levent’ten kalkış yapan HVİST – 15,
 • Halkalı İstasyonu’ndan yolcu alan HVİST – 6,
 • İlk durağı Kadıköy olan HVİST – 14,
 • Beylikdüzü’nden yola çıkan HVİST – 8,
 • Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkış yapan HVİST – 13,
 • Eminönü’nden hareket eden HVİST – 9,
 • Aksaray’dan kalkan HVİST – 12 ve 
 • Bakırköy İDO İskelesi’nden yolcu alan HVİST – 10’dur.

İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Uçuş saati geç ya da çok erken olan yolcular başta olmak üzere, bagaj yükü fazla olan ve konforlu bir seyahat başlangıcı isteyen İstanbul İtalya uçak biletiyle uçacak olanlar, genellikle İstanbul Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlarlar. Taksi bulmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu bir akıllı telefon uygulaması olan iTaksi kullanılabilir. 

İstanbul Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Bagaj yükü fazla olan ve seyahat süresince konforundan ödün vermek istemeyen yolcular, İstanbul Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlayabilir. Bu noktada, şehrin pek çok yerinde bulunan araç kiralama acentelerinden destek alınabileceği gibi, Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da biletdukkani.com adresinden de yararlanılabilir. Bu sayede avantajlı fiyata araç kiralanabileceği gibi, kampanya fırsatları da kaçırılmamış olur.

İstanbul Havalimanı’na Metro ile Ulaşım

İstanbul Havalimanı’na metro ile ulaşım, trafiği ile meşhur bir metropol olan İstanbul’da en hızlı yöntemlerden biridir. Bu noktada 22 Ocak 2023 tarihinde açılan M11 metro hattı kullanılabilir. İlk durağı Gayrettepe olan M11 metro hattı, İstanbul Havalimanı’na ulaşım için oldukça hızlı bir seçenektir.

Günümüzde tüm durakları bitmemiş olsa da Kağıthane durağından binilerek İstanbul Havalimanı’na rahatça ulaşılabilir. Ayrıca belirtelim ki M11 metro hattı, 06.00 ile 00.00 arasında her 20 dakikada bir hizmet verir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım

Tam adı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda konumlanır. Ulaşım açısından oldukça rahat olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için pek çok farklı yol vardır. Bunlar; Havabüs, Marmaray, otobüs, metro, taksi ve araç kiralamadır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabüs ile Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletini Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan alan yolcular, havalimanına Havabüs ile ulaşabilirler. İstanbul’da havalimanına gitmek için kullanılan en eski servis hizmeti olan Havabüsler, şehrin iki farklı noktasından kalkış sağlar. Bunlardan biri Taksim Meydanı’nda Gezi Parkı’nın karşısı, bir diğeri ise Kadıköy’de İETT otobüs peronlarıdır. Ayrıca belirtelim ki oldukça makul ücret ile kullanılabilen Havabüsler, günün 24 saati hizmet verir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Marmaray ile Gidiş

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Marmaray ile gidiş de İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edecek olanlar için bir seçenektir. Bu noktada Marmaray’dan “Ayrılık Çeşmesi” durağında inmek ve ardından M4 metro hattına aktarma yapmak gerekmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs ile Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edeceklerin uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan olabilir. Bu noktada Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ile gidiş alternatifi de değerlendirilebilir. 

İstanbul’da İETT araçları kullanılacağı zaman, bir elektronik bilet olan İstanbul Kart’ın kullanılması gerektiğini belirtelim. Bununla birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ile gidiş seçeneğini seçenler şu otobüs hatlarını kullanabilir: 

 • 131-C
 • 132-H
 • E-9
 • 16-S
 • E-3
 • E-11
 • E-10

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Gidiş

İstanbul İtalya uçak bileti ile seyahat edenler için Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile gidiş de başka bir seçenektir. M4 / Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattını kullanarak 23 duraklık bu hat ile en makul ücretli ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksi ile Gidiş

İstanbul İtalya arası uçacak olanlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gidiş seçeneğini de değerlendirebilirler. Trafikten bağımsız olarak oldukça konforlu bir alternatiftir. Bununla birlikte, uçuşu kaçırma olasılığı da bir hayli düşecektir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Araç Kiralama ile Gidiş

Sabiha Gökçen Havalimanı’na araç kiralama ile gidiş, birden fazla kişiyle seyahat edileceği ya da bagaj yükü fazla olarak yola çıkılacağı takdirde yolcuların bir diğer seçenek olarak karşısına çıkar. Bu noktada “İstanbul Havalimanı’na Araç Kiralama ile Gidiş” başlığımızda da belirttiğimiz üzere araç kiralama acentelerinden yararlanılabileceği gibi avantajlı araç kiralama yapmak isteyenler Bilet Dükkanı’nı da tercih edebilirler. Ancak belirtmek isteriz ki Türkiye’de araç kiralayabilmek için yalnızca ehliyet sahibi olmak yetmemektedir. Bununla birlikte 21 yaşını doldurmuş olmak da gerekir. 

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle uçuşunu gerçekleştiren ve Roma Fiumincino “Leonardo Da Vinci” Havalimanı’nda iniş yapanlar ilk olarak merkeze nasıl gidebileceklerini merak ederler. Bu noktada Roma Fiumincino Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş için taksi, otobüs ya da tren tercih edilebilir. Ancak trenlerin kalkış noktası Roma Fiumincino Havalimanı’ndan ortalama yarım saatlik mesafede olduğundan, taksi ve otobüs en çok tercih edilen ulaşım alternatifleri olarak karşımıza çıkar.

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Gidiş

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gidiş, İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edeceklerin ilk tercihlerinden biri olabilir. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından konforlu bir şekilde merkeze ulaşım için taksi ile gidiş sıkça tercih edilen ulaşım alternatifleri arasındadır. 

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edenler için bir Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile gidiş de bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bu noktada belirtmek istediğimiz konu, otobüs kullanacakların ulaştırma konusunda ödemeleri gereken tutardır. Ortalama 35 – 40 dakika kadar sürecek olan otobüs ile ulaşımda 3 numaralı terminal binasının önünden hareket eden otobüse binmeniz durumunda; tek yön bileti 5 Euro olarak ücretlendirilir. Bu bileti otobüse binmeden önce almanız daha doğru olacaktır. Zira otobüsün içerisinden alınan biletler 2 Euro daha fazla olarak ücretlendirilmekte ve 7 Euro’ya satılmaktadır. Benzer şekilde 2 numaralı terminal binasından çıkış yapılıp, bu terminal binasının önünden kalkan otobüsler de kullanılabilir. Cotral adı verilen ve 2 numaralı terminal binasının önünden kalkış yapan bu otobüsler için de binmeden önce alınan biletler 5 Euro, otobüs içerisinden alınan biletler ise 7 Euro olarak ücretlendiriliyor. Son olarak belirtelim ki 3 numaralı terminal binasının önünden kalkış yapan otobüsler ve Vatikan ile Termini’ye giden otobüsler de İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edeceklerin tercih edebileceleri alternatifler arasında yer alıyor.

Roma Ciampino Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edenler, Roma’nın ikinci havalimanı olan Roma Ciampino Havalimanı’na da iniş yapabilir. Bu durumda şehir merkezine yalnızca 15 kilometre uzaklıkta bulunacak olan yolcular, otobüs, taksi veya tren kullanarak şehir merkezine kolayca ulaşabilir.

Milano Malpense Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edecek olanların bir diğer iniş yapacakları havalimanı alternatifi de Milano’da bulunan ve adını bulunduğu şehirden alan Milano Malpense Havalimanı’dır. Merkeze 50 kilometre mesafede konumlanan Milano Malpense Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş için Malpensa Express’i, Bus Espress’i, havalimanı servisleri, kiralık araç ya da taksi tercih edilebilir. Toplu taşımayı tercih edecek olanlara belirtelim ki ücretlendirmeler 10 Euro ile 90 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edenler, Venedik Marco Polo Havalimanı’na iniş yapabilir. Bu noktada merkeze yalnızca 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve İtalya’nın en işlek dördüncü havalimanı unvanına sahip bulunan Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan şehir merkezine su taksisi, havalimanı servisleri ya da Alilaguna su otobüsleri ile gidilebilir.

İtalya Gezilecek Yerler Listesi

Tarihi ve mimari dokusuyla her yıl milyonlarca turisti ağırlayan İtalya’da gezilecek yerler listesi bir hayli uzundur. Bununla birlikte tek seyahatte her birini gezip görmenin de açıkçası pek olanağı yoktur. Bu nedenle Bilet Dükkanı olarak İtalya’ya kadar gidilmişken mutlaka ama mutlaka görülmesi gereken yerleri özenle sizin için listeledik. İşte İtalya gezilecek yerler listesi…

Pisa Kulesi

Ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında bulunan Pisa Kulesi, asimetrik mimarisi ve Romanesk mimari üslubu ile İtalya’da gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alıyor.

Kolezyum

Tarih ve mimari kokan ülke diye de betimlenen İtalya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de tabi ki tarihi Kolezyum. Milattan sonra 80’de yapılan bu antik amfitiyatro, Roma’nın şehir siluetini oluşturan en önemli nokta.

Trevi Çeşmesi

Bir diğer adı da Aşıklar Çeşmesi olan Trevi Çeşmesi, İtalya’nın en popüler ve turistik gezi noktalarından biri. Pek tabii İstanbul’daki Galata Kulesi’nin efsanesinde -sevdiğin kişi ile kuleye çıkarsan evleneceğin yönündeki şehir efsanesi- olduğu gibi bu çeşmeye de dilek dileyip bozuk para atmanız halinde dileğinizin gerçekleşeceğine inanılıyor. Ancak yıl içerisinde Trevi Çeşmesi’ne o kadar çok para atılıyor ki bu paralar yılın belli dönemlerinde çeşmenin havuz kısmından toplanıp, Vatikan’a bağışlanıyor.

İtalya’da gezilecek yerler listesi bit-mez! Venedik, Pompei Antik Kenti, Pantheon Tapınağı, Como Gölü, Cinque Terre ve daha nicesiyle hem tarih hem mimari hem de doğal güzellik açısından insanı büyüleyen bu ülkede mutlaka gezip görmeniz gereken yerler listesi bu şekildeydi. Şimdi de tüm dünyaca bilinen ve İtalya’da ne yenir sorusunun ilk iki cevabı olan makarna ile pizza dışında İtalya’da ne yenir sorusunu cevaplayalım.

İtalya’da Ne Yenir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İtalya’da ne yenir sorusuna verilen ilk cevap ya makarnadır ya da pizza. Pek tabii dünyaya mâl olmuş bu iki lezzetin de yüzlerce farklı çeşidi bulunur İtalyan mutfağında. Fakat bunun dışında da İtalya’da damak çatlatan lezzetler vardır. İşte birkaçı…

Risotto: Bu yemeğe özel pirinçlerin et, tavuk, sebze veya balıkla lezzetlendirilmiş su ile pişirilmesi, tereyağı ve bol parmesan peyniriyle buluşmasından oluşur.

Lazanya: İtalya’da ne yenir sorusunun bir diğer cevabı da kesinlikle lazanyadır. Türkiye’de uzun yıllar yayınlanan ve çok da sevilen Garfield isimli çizgi filmden de aşina olunacağı üzere oldukça lezzetli görünen bir yemektir. 

Ravioli: İtalyan işi mantı desek yanlış olmaz. Onlarca farklı çeşidi vardır.

Foaccia: İtalya’da ne yenir sorusuna İtalyanların atıştırmalık kültüründeki en lezzetli ekmeği cevap olarak mutlaka vermemiz gerekiyor. 

Arancini: Bir ara sıcak olan arancini de yine İtalya’da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

Panzerotto Fritto, fiorentina, minestrone ve baccalà alla vicentina da yine İtalya’da ne yenir sorusunun damak çatlatacak cevaplarıdır.

İtalya’da Alışveriş Yapılacak Yerler

İstanbul İtalya uçak biletiyle seyahat edecek olanların merak ettiği bir diğer soruyu da cevaplayarak yazımızı bitireceğiz: İtalya’da alışveriş yapılacak yerler hangileridir?

Modanın kalbinin attığı Milano’ya ev sahipliği yapan ve vatandaşlarının günlük yaşamında dahi ne kadar şık göründüğü hakkında çokça konuşulan İtalya’da Milano başta olmak üzere alışveriş yapılabilecek pek çok nokta vardır. Zira adeta baştan sona açık hava alışveriş merkezi olan İtalya’da, dünyanın en önemli markalarının mağazaları bulunur.