Popüler İstanbul Şişli Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Şişli Hakkında


İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Şişli, şehrin en gözde ilçelerinden biridir. Hem turizm açısından hem de şehrin merkezi olmasından dolayı Şişli’de ulaşım her zaman araştırılan bir konu olur. Bilet Dükkanı üzerinden İstanbul uçak bileti ve İstanbul otelleri yanı sıra kolay ve güvenilir bir şekilde Şişli araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

İstanbul Şişli’de bir araç kiralamak için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir, avantajlı kampanyalardan yararlanarak en uygun fiyatlı İstanbul Şişli araç kiralama rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Şişli Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İstanbul’un en popüler ve en canlı ilçelerinden olan Şişli’de konaklıyorsanız ya da bu tarafta işleriniz varsa toplu taşıma saat ve güzergahlarını takip etmek yerine bir araç kiralayarak her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralamaya karar verdiyseniz ama İstanbul Şişli’de araç kiralama nasıl yapılır bilmiyorsanız da Bilet Dükkanı’nda hazırlamış olduğumuz her türlü ayrıntıyı içeren blog yazımıza göz atabilirsiniz.

  1. Bilet Dükkanı üzerinden araç kiralama işlemi yapabilmek için öncelikle rezervasyon oluşturmanız gerekmektedir.
  2. Bu noktada sizden, aracı teslim alacağınız ve geri teslim edeceğiniz konumu ve tarih saat bilgisini belirtmeniz istenmektedir.
  3. İşleme devam ettiğinizde ise karşınıza kişisel bilgilerle ilgili bir ekran çıkacaktır.
  4. Kiralama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için burayı eksiksiz ve hatasız doldurmanız önemlidir.
  5. Daha sonra ise fatura ve ödeme bilgilerini de doğru bir şekilde girdikten sonra araç kiralama işleminiz tamamlanacak ve kira kontratınız oluşturulacaktır.

Kontratınız oluşturulduktan sonra faturanız, tercih ettiğiniz şekilde posta ya da e-posta olarak en geç 7 iş günü içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Kiralık Araç Nasıl Teslim Edilir?


Araç kiralama aşamasını geçip geri teslim etme anına geldiğinizde ise yine üstünde durmanız gereken önemli birkaç konu vardır. Kiraladığınız aracı mutlaka önceden seçtiğiniz konuma, seçtiğiniz tarih ve saatlerde götürmeniz gerekmektedir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ilgili araç kiralama şirketi sizden ek ücret talep etme hakkında sahip olacaktır. Eğer aracı belirttiğiniz tarihte belirtilen konuma götürme konusunda bir sorun ya da aksaklık yaşıyorsanız direkt olarak ilgili araç kiralama şirketinin ofisiyle iletişime geçerek konu üzerinde ortak bir noktada anlaşmaya çalışabilirsiniz.

İstanbul Şişli Saatlik Araç Kiralama


İstanbul Şişli mevkii şehrin merkezi noktalarından biri olduğu ve iş, ticaret, sanat, kültür faaliyetlerine önemli bir yer tuttuğu için sürekli canlı bir yerdir. İstanbul gezilecek yerler bakımından son derece zengindir ve ister yerli ister yabancı turist olun gezerken en konforlu ulaşım aracı araç kiralamadır. Araç kiralama ile konforlu bir şekilde gezerken İstanbul'da mutlaka görmeniz gereken müzeler için hazırladığımız birkaç önerileri blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

İstanbul Şişli’de saatlik araç kiralama için en uygun fiyatlar Bilet Dükkanı’nda sizi bekliyor.

İstanbul Şişli Araç Kiralama Fiyatları


Araç kiralama fiyatları tercih edeceğiniz aracın segmentine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İstanbul Şişli araç kiralama fiyatları en düşük 930 TL’den başlayarak 5000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Araç Kiralama İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?


İstanbul Şişli mevkiinde araç kiralamak istiyorsanız kiralama sürecinde her şeyi tam yerine getirebilmek için araç kiralama için hangi belgeler gerekiyor öğrenmek isteyebilirsiniz. 

  • Araç kiralama şartları kiralamak istediğiniz aracın tipine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 
  • Kiralamak istediğiniz araç ekonomik sınıfa aitse sizden beklenenler en az 21 yaşını doldurmuş olmanız ve minimum 3 yıllık bir ehliyete sahip olmanızdır. 
  • Orta ve üst sınıfta bir araç kiralamak istiyorsanız en az 25 yaşını doldurmanız ve lüks, büyük sınıftan bir araç kiralamak istiyorsanız da en az 28 yaşında olmanız ne minimum 3 yıllık bir ehliyete sahip olmanız beklenmektedir. 
  • Bunun yanında araç kiralamaya gittiğinizde ya da Bilet Dükkanı sitesi üzerinden kiraladığınız aracı teslim almaya gittiğinizde yanınızda nüfus cüzdanı (kimlik kartı ya da pasaport) ve geçerli ehliyet bulundurmanız da istenmektedir. 

Belgeleriniz doğru teslim ettiğinizde sıkıntı yaşamadan Şişli araç kiralama yapabilirsiniz. 

Kiralık Araçla Kaza Yapılırsa Ne Olur?


Araba kullanırken her ne kadar dikkatli sürücüler olsak da ne yazık ki bazen hepimiz kaza yapabiliyor ya da bir şekilde kazaya karışabiliyoruz. Peki kiralık araçla kaza yapılırsa ne olur, süreç nasıl işler bir fikriniz yoksa sizler için hepsini anlattığımız rehber yazımıza göz atabilirsiniz. Kiraladığınız araçla kazaya karışmanız durumunda öncelikle hasarın kimin tarafından karşılanacağına karar verebilmek için kusur sahibinin kim olduğu anlaşılmaya çalışılır. Eğer kaza sırasında kusurlu hareket ettiği tespit edilen kişi sizseniz araç tamir edilene kadar aracın “kira kaybı” olarak adlandırılan kirasını ödemeniz istenir. Bunun yanında bazı özel durumlar hariç kaza sırasında araçta meydana gelen hasarların tamamı trafik sigortası tarafından karşılanmaktadır. 


Eğer kiraladığınız araçta tam kasko varsa bu masraflar kasko tarafından karşılanacaktır. Ancak kazanın yaşandığı sırada alkol ya da uyuşturucu etkisinde olduğunuz tespit edilirse kazanın tüm sorumluluğu sizde kabul edilir ve tüm kaza masraflarını sizin karşılamanız beklenir.